22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

درود به شما.

به احتمال زیاد روکش دندان شما از جنس سرامیک های شفاف مثل لیتیوم دی سیلیکات ساخته شده و رنگ رو از پش نمایش میدهد. برای چسباندن روکش های سرامیکی اینچنینی (مثل روکش های  آی پی اس و یا ایمکس )معمولا از سمان های رزینی که رنگ بندی دارند استفاده میشود. 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

دوست عزیز! اگر درد لثه شما بعد از یکهفته از روکش دندان کمتر نشده، باید مجددا دندانپزشکتان رابیینید. 

ما همیشه کمی درد و عدم احساس راحتی رو بعد از انجام روکش دندان بخصوص در مواردی که تراش ما زیرلثه هست انتظار داریم، اما اگر این مقدار درد شدید باشد یا تورم و یا خونریزی را منجر شود، بدون تردید یا مقداری سمان زیر لثه باقی مانده و یا تجاوز به عرض بیولوژیک لثه شده است که خوب مبحثی هست تخصصی و در قالب بحث ما نمیگنجد. بهرحال پیشنهاد ما مراجعه مجدد به دندانپزشکتان و مطرح کردن مشکل ایجاد شده با ایشان هست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

برای اینکه رنگ روکش ایمپلنت و یا به طور کلی رنگ روکش هر دندانی با رنگ دندانها یکی شود، باید همکاری نزدیکی بین دندانپزشک شما و لابراتوار او وجود داشته باشه. بسیاری موارد ما برای تعیین رنگ دندان، بیمار رو به لابراتوار میفرستیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

دوست خوبم! اول از همه خیلی مراقب دندانهای دایمی تان باشید که جایگزینی آنها با هیچ درمانی به زیبایی امروزش نیست. پس درمان دنداهایتان و دندانپزشکتان را با وسواس انتخاب کنید.

دوم اینکه بدون تردید اگر قرار بر این باشد که من طرح درمانی ارایه کنم، باید شما رو از نزدیک ببینم و به صورت کلینیکی و رادیوگرافیک بررسی کنم و بعد اظهار نظر کنم. اما بهرحال برای دندانهای جلو حتما باید از روکشهای سرامیکی استفاده کنیم و ترجیح همیشه بر جدا جدا درمان کردن هست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما دوست عزیز

ظاهرا هیچ اطلاعی راجع به روکش دندان ها ندارید. روکش دندان رو باید دندانپزشک شما برای شما از دندان مورد نظر قالبگیری کند ( البته بعد از تراش دندان با کلی اصول و شرایط و با توجه به نوع روکش مدنظر که زیرکونیومی هست یا پی اف ام). و سپس در لابراتوار دندانسازی در شرایطی کاملا اختصاصی برای دندان شما ساخته شود و سپس دندانپزشکتان با توجه به شرایط کلینیکی و ... آن را روی دندان شما با سمان های مخصوص دندانپزشکی که انواع بسیار گوناگونی هم دارند سمان کند. 

در واقع شما نمیتوانید برای خودتان روکش دندان بخرید یا حتی نمیتوانید چسب روکش دندان تهیه کنید. چون همان چسب روکش دندان خودش انواع بسیار متفاوتی دارد و حتی نسبت مخلوط کردن آن هم بسیار مهم هست. چون یکی از سوالات رایج دیگری که از ما پرسیده میشود این هست که چسب روکش دندان را از کجا تهیه کنم؟ برای این دست درمان ها دندانپزشکان سالها درس خوانده اند و تجربه اندوخته اند.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

 

درود به شما

نه دوست خوبم. در موارد زیر برای روکش کردن دندانها نیاز به جراحی لثه داریم:

1. طول دندان بسیار کوتاه هست و اگر روکش دندان روی دندانها گذاشته شود، گیر مناسب تامین نخواهد شد.نتیجه آن میشود که روکش دندان شما مرتب خارج میشود.

2. پوسیدگی دندان شما خیلی عمیق بوده و لبه قسمت سالم دندان، در جایی نزدیک به استخوان و یا زیر استخوان قرار میگیرد. که باید جراحی لثه انجام بگیرد تا لبه دندانی سالم در اختیار کسی که قرار است برای شما روکش دندان بسازد، قرار بگیرد.

3. درمواردی که پوسیدگی یا ضایعه ای زیر استخوان قرار دارد و باید در طرح درمان روکش دندان قرار بگیرد.

امیدوارم پاسخگو بوده باشم.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

قطعا معاینه کلینیکی از نزدیک لازم هست تا بدونیم علت چی هست؟ البته شخصا تصور میکنم علت تورم و درد لثه شما ناشی از آبسه حاد لثه هست و قاعدتا باید لثه کورتاژ شود. ممکنه علت تورم و درد ناشی از عدم وجود لثه چسبنده باشد و یا هزار و یک علت دیگه که نمیتوان دورادور در مورد آن اظهار نظر کرد. به هر حال باید قبل از چسباندن روکش دندان شما این مشکل لثه برطرف شود. پس حضوری به دندانپزشکتان مراجعه کننید تا ایشان با توجه به شرایط موجود بهترین درمان را برای شما در نظر بگیرند.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

قطعا باید در درجه اول ویزیت بشید. ولی نکته مهم در کار ما این هست که یک دندانپزشک شما اصول زیبایی در ایجاد یک لبخند زیبا را بشناسد،دوم اینکه لابراتواری که دندانپزشک شما با آن کار میکند با این اصل آشنا باشد. 

پس توصیه من در درجه اول اینه که شما رو ببینیم تا ببینیم آیا ما میتونیم درمان بهتری به شما ارایه بدیم یا نه؟

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان 

درود به شما. 

راه های متفاوتی برای جایگزینی سریع دندان از دست رفته هست. ولی بستگی به وضعیت لثه و استخوان شما دارد. از جایگزینی با یک پروتز متحرک پارسیل تا یک بریج شش واحدی با پایه دندانهای نیش و دست آخر و درمان گلد استاندارد که همان ایمپلنت هست. باید از نزدیک ویزیت بشید تا بهترین درمان رو با هم براتون انتخاب کنیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

احتمالا دندانهایی که بعنوان پایه روکش شما تراش خورده زنده هستند .( عصب کشی نشده اند.) در این موارد معمولا این حساسیت دندانی طبیعی هست و جای نگرانی نیست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

  •