22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

درود به شما

واقعیت اینکه گذاشتن روکش روی دندان عصب کشی شده(بعد از درمان ریشه) یکی از کارهایی هست که پشت گوش انداختن آن می‌تواند شما را از خطر از دست دادن دندانتان نجات دهد. پس مطمئنا تأمل جایز نیست. و حتما باید در اسرع وقت برای درمان روکش دندان تان مراجعه کنید.

برای آگاهی بیشتر شما:

از طریق این لینک می‌توانید متوجه شوید که چرا روکش کردن دندان عصب کشی شده واجب است و چه روکشی بهترین نوع روکش برای دندانهای شماست.

و همچنین برای آگاهی از مراقبت های بعد از عصب کشی به این لینک مراجعه کنید.

سوالات بیشتر شما را می‌توانیم از طریق تماس شما با شماره های زیر یا ارتباط واتساپ پاسخگو باشیم:

☎️021_22131180
☎️021_22095852
📞09109250257

 

درود به شما

جهت درمان باید با شماره های مطب 

☎️021_22131180
☎️021_22095852
📞09109250257

تماس بگیرید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

 

درود به شما

دوست عزیز! چسبهایی که در بازار برای مصارف خارج بدن هستند، مثل چسب قطره ای، چسب آهن, چسب راضی و ... با محیط بدن سازگار نیستند و ممکن است برای شما دردسرهای جدی تری ایجاد کنند. بنابراین برای چسباندن دندان کنده شده دست دندان تان به یک دندانپزشک و یا دندانساز مراجعه کنید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

سوال بسیار خوب و به جایی بود. ببینید! اگر دندان شما کاملا سالم بوده و هیچ ترمیمی نداشته، یکی از راهها همین هست که بدون عصب کشی روکش شود. اما دندانی هم که روکش میشود میتواند دچار پوسیدگی و درد شود. که اگر چنین اتفاقی بیفتد، ممکن است مجبور به خارج کردن روکش، عصب کشی دندان و روکش کردن مجدد دندان شویم.

اما اگر دندان شما یک پر کردگی وسیع دارد، اصلا توصیه نمی کنیم که بدون عصب کشی دندان را روکش کنید.

برای اطلاع از نحوه عصب کشی دندان، به پیج زیر سری بزنید

عصب کشی دندان 

و اگر میخواهید اطلاعات خوبی راجع به روکش دندان ها و به خصوص روکش دندانهای عصب کشی شده بدانید, میتوانید پیج زیر را بررسی بفرمایید:

روکش دندان 

 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

جواب به سوال شما قطعا بله هست. منتها بستگی به این دارد که وضعیت پایه دندانهای شما به چه شکل هست. اگر پوسیدگی و تخریب جدی در دندان پایه که قبلا زیر روکش شما بوده، نداشته  باشیم، ساخت روکش مجدد، امری امکان پذیر هست.

برای اطلاع از انواع روکش دندان به لینک زیر مراجعه کنید:

روکش دندان و انواع آن

درود به شما

روشهای خارج کردن روکش دندان:

1. به کمک دستگاهی به نام کراون ریموور در مطب های دندانپزشکی هست که ما در وهله اول تلاش میکنیم روکش را به کمک آن خارج کنیم؛ این وسیله با کمک ضربه به نقطه خاصی از روکش، روکش دندان را خارج میکند.

2. بریدن روکش به کمک فرزهای کارباید که یکی از رایج ترین روشهاست.

اما روش شیمیایی که شما به آن اشاره کردید ( حلال برای سمان روکش ) وجود ندارد.

 ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

 

 

 

 

 

 

0

درود به شما

دوست عزیز 

به جز سمان های رزینی، بقیه سمان های دندانپزشکی حداقل ستینگ تایم دو دقیقه ای دارند. ضمن اینکه، اصولا قبل از چسباندن روکش، (cementation) نظر شما در مورد روکش شما پرسیده میشود، اما اگر کار روکش دندان شما به هر علتی ننشیند، باید روکش را عوض کرد.. 

امیدوارم توضیحات برای دریافت جواب مناسب به شما کمک کرده باشد.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

پاسخ به این سوال شما به طرح درمان پروتزی شما و وضعیت ریشه ها بستگی دارد، اگر طرح درمان شما این هست که ریشه های باقیمانده خارج شود و به جای آن پروتز متحرک یا ایمپلنت دندان گذاشته شود، کشیدن ریشه های باقیمانده بسیار مهم و اساسی است. اگر قرار هست که از ریشه ها برای ساخت پست و کور و روکش جدید استفاده شود، که خوب طبعا باید ریشه ها نگهداری و درمان شود. و بعد برای آنها روکش ساخته شود.

برای بررسی درمان ایمپلنت دندان میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

ایمپلنت دندان

 

برای بررسی روکش دندان و اطلاعات راجع به روکش دندان به لینک زیر مراجعه کنید:

روکش دندان

درود به شما.

نه دوست عزیز.

اگر روکش دندان شما به اصطلاح با چسب دایم(سمان دایم) سمان شده، نیازی به تعویض چسب روکش دندان خود ندارید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

سمان دندان برای هر دندان با شرایط ویژه آن متفاوت است. ضمن اینکه خرید یک سمان دندانپزشکی به راحتی یک میلیون تومان هزینه دارد و چسباندن روکش دندان شما حداکثر 100 تا 200 هزار تومان هزینه دارد. از طرفی هر کدام از این سمان ها لم مخصوص به خود را برای چسباندن روکش دندان دارند. بنابراین در هر صورت چسباندن روکش کار شما در منزل نیست.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

  •