22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

درود به شما

با توجه به شرایط شیوع بالای ویروس کرونا، در این روزهای قرنطینه فقط محلی که پر کردگی دندان شما (کامپوزیت دندان شما) افتاده را تمیز نگه دارید، تا بعد از کنترل بیماری، به دندانپزشکتان مراجعه کنید تا پرکردگی را برایتان تعویض کند. به هیچ عنوان از چسب های صنعتی، در محیط دهانتان استفاده نکنید که میتوانند بسیار خطرآفرین باشند.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

واقعیت اینکه بدون معاینه کلینیکی و رادیوگرافیک ، من هم نمیتوانم کمک زیادی کنم.

اما با توجه به وضعیت کنونی پاندمی ویروس کرونا و تاکید بر اینکه فقط درمانهای اورژانسی میتوانند در این بازه انجام گیرند، توصیه هم نمی کنم برای این موضوع به مراکز دندانپزشکی مراجعه بفرمایید. اما به محض عادی شدن شرایط، جهت بررسی دندان مذکور، جهت بررسی بیشتر در خدمتتون هستیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

علت درد دندان بعد از پر کردن با کامپوزیت دندانی میتواند متفاوت باشد ، اما معمولا ناشی از انقباض ناشی از پلیمریزاسیون کامپوزیت هست.  (Polymerisation shrinkage) 

درمان درد پرکردن دندان با کامپوزیت هم معمولا تعویض پرکردگی (تعویض ترمیم) و استفاده از تکنیک لیرینگ برای پر کردن دندان هست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما.

سوالتون خیلی کلی هست. قطعا بدون ویزیت حضوری و بررسی میزان تخریب دندانتان و یا وسعت پرکردگی آمالگامتان نمیتوان به قطع گفت که درمان چیست.

اما سوال شما جرقه خوبیست برای اینکه آیا میشود همه ترمیم های غیر همرنگ دندانم (پرکردگی های آمالگام ) رو با کامپوزیت (ترمیم همرنگ دندان) عوض کنم؟

در مواردی میتوانیم پرکردگی های آمالگام قدیمی را با کامپوزیت دندان جایگزین کنیم که پرکردگی ها سطحی باشند و یا بسیار در معرض دید باشند. بعبارتی در حدود خط لبخند بیمار باشد. البته که در مورد اخیر هم بعضا ( پرکردگی های آمالگام وسیع روی دندانهای درمان ریشه شده) مجبور به روکش کردن دندان هستیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما 

دوست نازنینم! بدون تردید بدون ویزیت حضوری نمیتوانیم به شما کمک کنیم. باید ببینیم تکه شکسته شده دندان شما بوده، ترمیم دندان شما بوده و یا جرم دندان شما بوده است؟

خوشحال میشویم شما را از نزدیک ببینیم و با هم بهترین درمان را برای شما انتخاب کنیم.

ارادتمند 

دکتر سپهریان

سلام به شما

قطعا یک چنین ماده ای که برای سطوح خارجی تعبیه شده، زیست سازگار نیست. و نه تنها میتواند دندان شما را خراب کند بلکه میتواند به سلامت عمومی شما هم لطمه وارد کند. بنابراین توصیه اکید دارم بر اینکه در زمان هایی که به منزل برمیگردید و یا در شهرهای نزدیک محل کارتان به یک دندانپزشک مراجعه کنید.

موفق باشید

دکتر بهاره سپهریان

درود بر شما 

دوست عزیز:در بسیاری از موارد،تعویض ترمیم امکان پذیر است.اما باید دندان شما را به صورت کامل از لحاظ  کلینیکی و رادیوگرافی بررسی کنیم. گاهی با استفاده از روکش های دندانی می توان دندان را بازسازی کرد.خوشحال می شویم شما را از نزدیک ببینیم تا با هم به بهترین درمان ،دست یابیم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود بر شما

دوست عزیز:نظر به اینکه بهداشت دندانی شما نسبت به دوران نوجوانی بهتر شده است و همچنین با توجه به حجم پوسیدگی ها می توانیم با ترمیم های رزینی،کامپوزیت های دندانی  ویا حتی روکش دندان ،ترمیم های آمالگام شما را جایگزین کنیم .خوشحال می شویم از نزدیک شما را ببینیم تا با هم برای  درمان مناسب تصمیم گیری کنیم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

با سلام خدمت شما

آفرین به شما که در درمان های دندانپزشکی خود دقت می کنید .اما دوست عزیز،گاهی تخریب دندان خیلی وسیعتر از آن است که ما بخواهیم با درمان های ترمیمی مثل فایبر پست و کامپوزیت،دندان را اصلاح کنیم .معمولا تخریب بافت دندان ،بیش از 50% نیاز به پست و کور ریختگی دارد.

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود بر شما

دوست عزیز:طبعا اگر کوتاه کردن پر کردگی دندان شما،باعث ناکارآمدی آن شده است باید پرکردگی دندانتان را عوض کنید.

ارادتمند 

دکتر سپهریان

  •