22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

درود به شما

نه دوست عزیز. در مجموع آسیب های بافت نرم، مثل پاره شدن قیمت داخلی لب و یا فرنوم لب، بدون تاثیر منفی خاصی بهبود می یابند. شاید اگر این پارگی لب روی لب کودک شما اتفاق می افتاد، پارگی لب و نه فقط زخم و یا تورم، ممکن بود تاثیر بر زیبایی در طولانی مدت بگذارد، اما این مورد خطر جدی ندارد.

اما بعد از تمام شدن ماجرای شیوع کرونا، پیشنهاد میکنم برای بررسی وضعیت دندانها کودکتان با یک دندانپزشک کودکان، تماس بگیرید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

با توجه به اینکه ورم لب کودک شما کاهش پیدا کرده، ظاهرا خطر برطرف شده و ورم لب ناشی از واکنش شیمیایی لب کودک به مواد شیمیایی ناشی از اسپری بوده و اقدام به موقع شما برای شستن لب کودک بسیار موثر بوده.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما.

توصیفات شما بیشتر شبیه دندان شیری هست. احتمالا اگر شیری بوده باشه، دندان دایمی زیرین به جاش در می آید. اما اگه دندان دایمی به هر علتی بیفتد یا خارج شود، به جای آن دندان در نمی آید. 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

واقعیت این که در تمام ضرباتی که به ناحیه فک وصورت وارد میشود (منظور ناحیه ای که دندانها در ان قرار دارند، باید یک دندانپزشک متبحر کودک شما رو ببینه. 

تروماهای دندانی به ویژه در دوران دندانی شیری، میتواند به جوانه دندانهای دایمی آسیب وارد کند. اما اگر سوال شما این هست که به خاطر پارگی فرنوم لبی کودکتان مراجعه بفرمایید، در صورتی که خونریزی غیر قابل کنترلی وجود نداشته باشد، نیازی به مراجعه حضوری نیست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

اگر دختر کوچولوی شما، بیماری زمینه ای نداره، جای نگرانی نیست. بسیاری موارد این سیاه و کبود بودن لثه ها ژنتیکی هست. اما برای اطمینان خاطر بیشتر پیشنهاد میکنم حتما با یک دندانپزشک کودکان مشورت کنید تا در صورت مشاهده هر مورد غیر عادی شما رو مطلع کنند.

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود به شما. 

متاسفانه دندان ها، چه دندان های شیری و چه دندان های دایمی، بافتشان قابلیت بازسازی مجدد خود را ندارد. بنابراین شکستگی دندان ها را باید حتما یک دندانپزشک، با کمک مواد دندانپزشکی متنوع ، که با توجه به سن مراجعه کننده و نوع دندان مورد نظر و تجربه و علم دندانپزشکی خود انتخاب کرده ، بازسازی شود.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

برای فرنوم پاره شده دهان کودک خود، نیازی به بخیه زدن و ... نداریم. نگران نباشید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

اصولا در این موارد بدون تردید عصب دندان از بین رفته و نیاز به عصب کشی دارد. حتما حتما باید جهت بررسی احتمال شکستگی استخوان اطراف دندان ضربه خورده ، رادیوگرافی تهیه شود. 

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود به شما دوست خوبم!

نگرانی زیادی نداره‌ . فعلا آنتی بیوتیک دریافت کنن تا التهاب لثه بخوابه پس از یک هفته معاینه مجدد لازم هست. معمولا نیازی به بخیه نداره

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما 

دوست گرامی :آسیب بافت نرم،معمولا آینده نگران کننده ای ندارد. چیزی که در تروماها(آسیب های فیزیکی)به ناحیه دهان و دندان ،نگران کننده است .آسیب به خود دندان هاست.که پیشنهاد می کنم،در این زمینه حتما با یک دندانپزشک متخصص اطفال مشورت کنید. خوشحال می شویم از نزدیک شما را ببینم و کمک کنیم تا کوئکتان در آینده به مشکل حادی برخورد نکند.

ارادتمند

دکتر سپهریان

  •