22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

چه نوع روکش و اباتمنت برای ایمپلنت دندان من خوب است؟

سلام خانم دکتر گرامی اینجانب دوسوال داشتم1 بهترین روکش از لحاظ جنس و زیبایی برای ایمپلنت کدام است و درحال حاضر شما کدام برند را کارمیکنید؟2بهترین انتخاب برای اباتمنت دندان 4 که طبیعی باشد زیرکونیا مناسب است یا تیتانیوم درکل اینجانب یک روکش خوب وزیبا مقاوم به انواع فشارها ولبه فلز ازانتهای دندان دیده نشود وروکش جنس کشورهای معتبر اروپا باشد و الباقی dio uf باشد و پیچ ایمپلنت شل نشود به هرحال اینجانب با توجه به مراجعه دوستان واقوام جنابعالی را پزشک متبحر و اخلاقی میشناسم خواهشمندم سوال اینجانب را پاسخ بفرمایید.ممنون از بزرگواری و محبتتان

درود به شما 

دوست گرامی ؛ سوال شما بسیار نامفهوم و ناشی از اطلاعات جسته و گریخته ایست که چه بسا در فضای مجازی و یا از همکاران ما، در مطبهای گوناگون شنیده اید.

اولا  انتخاب اباتمنت ؛ کاری است بسیار تخصصی. نوع اباتمنها بر اساس موقعیت قرار گرفتن فیکسچر در استخوان و لول لثه و زاویه آنها تعیین میشود. و کاریست که معمولا در لابراتوار انجام میگیرد و در پاره ای موارد هم توسط دندانپزشک شما تعیین میشود. در مورد هر برندی از ایمپلنت دندانی که برای شما استفاده شده است ، باید از همان برند ، اباتمنت تهیه شود و این هیچ ربطی به نوع ایمپلنت دندانی مورد استفاده در مطب ما ندارد. 

ثانیا نوع روکشی که معمولا در نواحی قدامی و خط لبخند بیمارانمون در نظر میگیریم؛ روکشهای سرامیکی و در مورد روکشهای مربوط به ایمپلنت از نوع زیرکونیوم هست. در مورد نوع لابراتوار و نوع مواد مورد استفاده در آن، بدلیل وسواس شخصی خود ما ، میتوانم به شما تضمین بدهم که کیفیت عالی است. اما در مورد اینکه پیچ اباتمنت شل نشود و یا پروتز باعث شود که ایمپلنت شما مادام العمر شود، تضمینی وجود ندارد. چرا که یکی از خصوصیات ایمپلنت های تک دندان، شل شدن پیچ اباتمنت آنهاست. ممکن است که ما با یک بررسی اکلوژنی دقیق میزان آن را به حداقل برسانیم، اما به صفر نه...

قطعا دوستان شما که به مطب ما مراجعه کرده اند از میزان وسواس و حساسیت ما به کار مراجعینمون برای شما گفته اند. به هر حال در صورتی که کمکی از ما بربیاید ، در خدمتیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

  •