22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

چرا دندانی را که دو ماه پیش عصب کشی کرده ام و هنوز دندانم را پر نکرده ام، درد دارد؟

سلام من اواخر بهمن ماه دندونمو عصب کشی کردم و پانسمان شد ولی بعد به خاطر بیماری کرونا مطب تعطیل شد و تا الان دندونمو پانسمان روش بوده ک یه بار پانسمانش در اومد و دوباره پانسمان کردیم و تقریبا دو هفته س ک درد شدیدی داره دندونم علتش چیه؟

درود به شما

اصولا وقتی دندان درمان ریشه میشود، باید خیلی زود تاج دندان را پر کرد و یا اگر قرار به روکش باشد، باید سریع شروع به درمان کرد و اصولا متخصصین درمان ریشه حتی معتقدند هر چه زودتر دندان ترمیم شود. علت این عجله چند مورد است:

1. دندانی که عصب کشی میشود، معمولا بافت زیادی را از دست داده و بسیار مستعد به شکستن است.

2.پانسمان برای جلوگیری از ریزنشت درمان مناسبی نیست و میتواند به مرور زمان منجر به نفوذ مجدد عفونت ها از داخل محیط دهان به ریشه دندان شوند.

علت درد شدید دو هفته اخیر شما را باید با توجه به نوع عصب کشی و وضعیت کنونی تاج دندان شما گفت. ممکن هست سری دوم که برای شما پانسمان گذاشته شده، پانسمان بلند باشد و یا فشار زیاد به دندان شما وارد شده و با توجه به اینکه حفاظی نداشته شکسته باشد. بهرحال بدون اطلاع از شرایط قبلی دندان شما نمیتوانم درمورد وضعیت کنونی آن اظهار نظر کنم. 

امیدوارم به زودی از شرایط اپیدمی کرونا خارج شویم تا بتوانم شما را از نزدیک ببینم و با هم به بهترین درمان برای شرایط کنونی شما دست پیدا کنیم.

رادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

  •