22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

علت بو گرفتن کامپوزیت دندان

چرا کامپوزیت دندان بو میگیرد؟( علت بو گرفتن کامپوزیت )

سوال جالبی هست. اما شاید بهتر است که این سوال را وسیع تر بگشاییم

چرا بعضی لمینت ها باعث میشوند دهانمان بوی بد بگیرد؟

  1. رعایت بهداشت ضعیف ما. وقتی تصمیم میگیریم سراغ ونیرها از هر نوع چه کامپوزیت دندان و چه لیمینت سرامیکی دندان ها برویم باید با خودمون عهد کنیم که حداقل روزی دوبار مسواک بزنیم و نخ دندان از برنامه زندگی ما حذف نشود. این یک از مهمترین غلت های بو گرفتن دهان بعد از کامپوزیت هست.
  2. اگر ما به مسواک زدن و کشیدن مکرر نخ دندان خودمون ایمان داریم باید ببینیم که آیا لثه ها قرمز و ملتهب و خون چکان هستند. اگر باشند یعنی دچار بیماری لثه شده ایم. علت آن معمولا تجمع باکتری در قسمت هایی از کامپوزیت دندان ما هست که یا پله دارد و یا دچار حباب هست. متاسفانه لج یا پله به شدت در انواع کارهای همکاران دیده میشود. دلیل دیگر این بیماری لثه میتواند این باشد که شما مستعد بیماری لثه هستید و این ناشی از یک زمینه ژنیتیکی میتواند باشد. در هر دوی این حالات دندانپزشک شما باید شما را ویزیت کند.
  3. ممکن هست که که پوسیدگی در دندانهای تحت ونیر شما اتفاق افتاده باشد.راه حل ما چک آپ های دوره ای برای بررسی احتمال وقوع پوسیدگی زیر کامپوزیت دندان شما و درمان آن قبل از این میباشد که پوسیدگی چنان پیشرفت کند که درمان نیاز به عصب کشی دندان و روکش دندان مورد نظر داشته باشد.
  4. بو گرفتن لمینت های سرامیکی خیلی کمتر اتفاق می افتد چون معمولا حباب ندارند اما ممکن است برا اثر عدم مسواک زدن کافی شما و تجمع باکتری های بیهوازی در اطراف لمینت شما و یا جاگذاری ناصحیح لمینت دندان و ایجاد پله روی دندان شما باز هم لمینت شما بو بگیرد.
  •