22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

در این قسم اتفاق ها به صورت توافقی بین پزشک و بیمار است جهت راهنمایی بیشتر لطفا با پزشک خودتون تماس بگیرید

درود به شما

تنها راه تعویض رنگ کامپوزیت ونیر، تعویض کامل ونیرهاست. هر رنگی رو که مراجعه کنندگان انتخاب کنند اما دوست نداشته باشند، باید کل ونیر دندانهایشان تعویض شود. برای اطلاع از مزایا و معایب کامپوزیت ونیر و طول عمر کامپوزیت دندان به لینک زیر مراجعه کنید:

کامپوزیت ونیر و نکات مهم مربوط به ان

 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

برای بلند کردن دندانها، بسته به شرایط دندانهای مقابل و در مجموع اکلوژن شما، از انواع روشهای لمینت و کامپوزیت دندان میشود استفاده کرد.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان 

درود به شما

یک نکته خیلی مهم در مورد کامپوزیت ها، و بخصوص کامپوزیت های سفید این هست که طبعا رنگپذیری بالاتری دارند. یعنی عین پیراهن سفید هستند که راحت تر رنگ رو به خودشون جذب می‌کنند و چون سفید هستند، بیشتر هم به چشم میاد.

سه نکته مهم دیگه در مورد تغییر رنگ در کامپوزیت ونیرها هست:

۱. کسانی که سیگار و قلیون می‌کشند

۲. کسانی که چای و قهوه و غذاهای پرادویه میل میکنند

۳. پالیش ضعیف و نامناسب یا عدم پالیش کامپوزیت ها 

هم می‌توانند از علل تغییر رنگ در کامپوزیت ونیرها باشند.

درود به شما

گاهی در حد اناملوپلاستی، کوتاه کردن مقدار اندکی از لبه دندانها و در حد مینای دندان اکی هست. اما در بیشتر موارد ما نیاز به reshape دندانها داریم و این یعنی اصلاح شکل و آناتومی دندانها که معمولا با کمی کامپوزیت انجام میگیره. به هر صورت ویزیت حضوری و بررسی کلینیکی بسیار راهگشاست.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان 

درود به شما

دوست عزیز! این روزها خیلی ها دوست دارند دندانهای پیشین آنها بلندتر و به اصطلاح دندان خرگوشی باشد. اگر منظورتون از بلند تر کردن دو  دندان جلویی نسبت به بقیه دندانهاست (همون چیزی که به دندون خرگوشی ) موسوم هست، بهترین روش استفاده از کامپوزیت ونیر برای بلند کردن دندانهاست. گاهی لمینت سرامیکی دندان هم میتواند کمک کننده باشد. حالا باید شرایط دندونهاتون بررسی بشه که ببینیم چه چیزی بعنوان بهترین راه حل درمانی برای شما در نظر گرفته می‌شود...


☎️021_22131180
☎️021_22095852
📞09109250257

 

برای بررسی کامپوزیت ونیر  به لینک زیر مراجعه کنید.

https://www.google.com/amp/s/drsepehrian.com/dental-composite-veneer/amp

و برای اطلاعات بیشتر درباره انواع لمینت ها به این لینک مراجعه کنید:

 

/dental-laminate

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان 

 

درود به شما

در یک پاسخ اجمالی کوتاه کردن دندانهای خودتان تحت عنوان اناملوپلاستی امکان پذیر هست. یعنی کوتاه کردن دندان در حدی که فقط کمی از مینای دندان خودتان برداشته شود و حتی المقدور به عاج نرسیم.

در خدمت شما هستیم

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

بهترین توصیه برای دندانهای فک پایین بعد از انجام لمینت کامپوزیت دندانهای فک بالا، اگر بخواهیم که همه چیز کاملا شبیه هم باشد، طبعا استفاده از لمینت کامپوزیتی فک پایین هست. اما اگر دندانهای فک پایین شما زیاد به چشم نمی آید، می‌توانید از بلیچینگ فک پایین هم استفاده کنید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام و احترام

این پرسش که چرا بعد از انجام کامپوزیت ونیر دهانم بو گرفته یکی از سوالات رایج بوده که قبلا هم بارها پاسخگو بودم، اما در لینک زیر به تفصیل درباره آن صحبت کرده ام.

علت بو گرفتن کامپوزیت ونیر

اما در مورد پاسخ به سوال دوم شما که پریدگی کامپوزیت دارم و آیا میتونم با چسب تیکه پریده رو بچسبونم؟ پاسخ این هست که قاعدتا شما مجاز نیستید چسب هایی که زیست سازگار نیستند رو در دهانتون استفاده کنید. پس کمی دندون روی جگر بگذارید و از دندانپزشکتان بخواهید که برایتان یک وقت اورژانس تعیین کنند.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

ببینید برای انجام لمینت دندان و یا کامپوزیت ونیر تعداد دندانهایی که مورد درمان قرار میگیرند، معمولا به تعداد دندانهایی بستگی دارد که در خط لبخند شما دیده میشوند.

معمولا 8تا 10 دندان بالا و 8تا 10 دندان فک پایین در یک درمان کامپوزیت ویا لمینت دندان تحت پوشش قرار میگیرد. طبعا اولویت با دندانهای فک بالاست..

امیدوارم پاسخگو بوده باشم.

برای اطلاع از روشهای لمینت دندان (لمینت های کامپوزیتی و لمینت های سرامیکی) به این لینک سری بزنید. لمینت دندانچیست

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

  •