22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

سلام به شما

دوست نازنینم! قطعا بدون دیدن شما و بدون بررسی دندانهای شما، چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ اکلوژنی نمیتوانم نظری راجع به پایان درمان کامپوزیت دندان شما بدهم.

اما برای راهنمایی شما، پیشنهاد میکنم که مطلب مربوط به لمینت دندان و تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان را مطالعه بفرمایید و بعد عکس دندان خودتون رو از روبرو و از طرفین به شماره 09109250257 واتساپ بفرمایید. تلاشم بر پاسخگویی به صورت آن لاین خواهد بود.

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود به شما

ببینید اگر از من بپرسید که اگر بخواهم هم ژل لب تزریق کنم و هم دندانم را لمینت کنم، کدام یک اولویت دارد؟ قطعا نظرم این هست که اول ژل لب را تزریق کنید و علت آن را میتوانی در مقاله اصول طراحی لبخند ما بخوانید. اما باز هم اگر جای شما بودم، از دندانپزشک خودم میپرسیدم و بعد اقدام میکردم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

دوست عزیز! نه تنها میشد که دندانهای شما را جداگانه با کامپوزیت، لمینت کنند که باید دندانها را جدا جدا کامپوزیت کرد. شما بعد از انجام هر نوع از لمینت دندان باید بتوانید خیلی راحت با نخ دندان، بین دندانهایتان را تمیز کنید. 

طرز کامپوزیت کردن دندان و تکنیک های منتخب در انجام کامپوزیت رمز موفقیت و طول عمر بیشتر کامپوزیت دندان و عدم آسیب به دندانها و لثه های شماست.

حتما حتما و حتما برای تعویض کامپوزیت دندانتان اقدام کنید وگرنه به زودی آسیب جبران ناپذیری به مجموعه لثه و دندانهای شما وارد خواهد شد.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

البته که در تحقیقات امروز نشان داده شده  که پهنای لبخند به جثه فرد ربطی ندارد و فرم لب و عضلات صورت و اندازه فکین تعیین کننده عرض لبخند هستند.

اما آنچه که سوال شماست. ما قوس فکی را تا حدود کمی میتونیم افزایش دهیم.مثلا با می برجسته تر کردن دندانهای عقب تر به کمک انواع لمینت دندان و یا استفاده از رنگهای سفیدتر و به این روش لبخند پهن تری به شما هدیه کنیم. اما اگر قوس فکی خیلی باریک باشد، بدون تردید تنها کمک ما میتواند انجام درمان ارتودنسی باشد.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

لمینت کردن دندانی که روکش شده، یکی از سوالات عمده مراجعین ماست. اما علت کمتر دانستن در این زمینه این هست که ما مکانیسم لمینت دندان  و روکش دندان را نمیدانیم.

 در یک توضیح مختصر؛ لمینت یا ونیر دندان فقط سطح بیرونی دندان را با ضخامت ۳تا ۷ میلیمتر پوشش میدهد. عمدتا روی مینای دندان قرار میگیرد و جهت اصلاح رنگ و یا فرم دندان استفاده میشود.

اما روکش دندان در یک ضخامت ۱.۵ تا ۲ میلیمتری دور تا دور دندان را فرا میگیرد. پس لمینت را میشود به روکش تبدیل کرد اما بالعکس نه... اما انتخاب روکش های دندان زیباتر میتواند راه کمک به شما باشد.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

دوست عزیز برای کوتاه کردن دندانهای نیش خیلی بلند، یکی از راه هایی که ما داریم این است که کمی به اندازه یک میلیمتر دندان را اناملوپلاستی کنیم. 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

سوال خوبیست. چقدر چای باعث تغییر رنگ کامپوزیت دندان میشود؟

ببینید، اصولا شخصا مراجعینم رو از خوردن و آشامیدن بعد از انواع لمینت کامپوزیتی نهی نمی کنم. مگر در 24 ساعت اول بعد از انجام کامپوزیت ونییر. کامپوزیت ماهیتا بعد از چند سال کمی رنگ پذیری دارد، اما خوردن چای کمرنگ، تاثیر شگرفی در رنگ کامپوزیت شما نمی گذارد. 

در مجموع بعد از انجام لمینت کامپوزیتی انجام نکات زیر میتواند در نگهداری کامپوزیت دندان شما موثر باشد:

 1. خوراکیهای سفت و ترد گاز نزنید.
 2. خوراکیهای با رنگدانه های زیاد و پررنگ کمتر میل کنید.
 3. مسواک زدن و نخ دندان زدن را به دو برابر قبل افزایش دهید.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

سوال خیلی از دوستان هست

ما دو نوع لمینت داریم:

 • مراحل لمینت سرامیکی دندان: دندانپزشک شما بر اساس نوع لمینت و یا رنگ لمینتی که مدنظر دارد، دندان شما را بین 0.3میلیمتر تا 0.5میلیمتر تراش میدهد و سپس از دندانهای شما قالبگیری میشود و به لابراتوار سازنده لمینت دندان ارسال میشود. بعد از یک تا دو هفته لمینت ها برای چسباند به دندانهای شما به مطب ارسال میشود.

لمینت سرامیکی

 • مراحل لمینت کامپوزیتی دندان: دندانپزشک شما در مطب و در یک جلسه با کمک سیستم باندینگ، کامپوزیت دندان روی دندانهای شما قرار داده میشود و فرم داده میشود.

لمینت کامپوزیتی

برای اطلاعات بیشتر شما را به خواندن مطالبی که در این سایت با عنوان لمینت دندان ، کامپوزیت دندان و طراحی لبخند وجود دارد دعوت میکنم.

 

ارادتمند دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

عزیزم! گمان کنم باید برای شما توضیح بدهم که چه کسانی کاندید مناسبی برای لمینت دندان هستند؟

لمینت دندان برای کسانی خوب هست که بهم ریختگی های کم دندانی و یا دندانهای بدرنگ دارند. در سن شما محدودیتی برای انجام لمینت نیست. اما توصیه میکنم که برای لمینت دندان تا حداقل 20 سالگی صبر کنید.

برای اینکه دقیق بدانید که چه نقایص دندانی با لمینت دندان برطرف میشوند، یک راهنمای خلاصه برایتان میگذارم. اما برای اطلاعات کافی میتوانید به مقاله لمینت دندان و طراحی لبخند ما مراجعه کنید:

 1. بدرنگی دندان
 2. دندان شکسته
 3. بهم ریختگی های مختصر دندانی 
 4. بستن فاصله بین دندانها(بستن دیاستم)
 5. دندانهایی که در لبخند دیده نمیشوند.

پیش نیازها برای یک درمان لمینت دندان موفق:

 1. لثه سالم
 2. مینای دندان سالم و قوی
 3. نداشتن دندان قروچه

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

دوست عزیز! جهت انجام لمینت دندان، دندانهای شما تراش میخورند، مهم این است که دندانپزشک شما تلاش کند که تراش در حد مینای دندان شما باشد.اگر  به علل گوناگون، مثل نیاز به تغییر رنگ زیاد و یا اصلاح بیرون زدگی بیش از حد دندان شما، بخشی از تراش دندان برای انجام لمینت دندان بر روی عاج (دنتین) دندان شما قرار بگیرد، دندان ممکن است دچار حساسیت بسیار زیادی بشود. که البته دربسیاری موارد، اگر حساسیت دندان شما قابل تحمل باشد، به مرور کاهش می یابد و اگر نه، باید دندانتان را درمان ریشه (عصب کشی) کنند. البته ما به طور معمول چند هفته بعد از درمان لمینت دندان، برای کسانی که دچار حساسیت بعد از لمینت میشوند، در دندانپزشکی دکتر سپهریان(دنتیما) از روش لیزرتراپی با لیزر کم توان برای کاهش درد استفاده میکنیم...

و اما در مورد آفت بعد از لمینت دندان، باید بگویم که احتمالا شما فردی مستعد به آفت زدن بوده اید، تغییر در محیط دهان شما، با ماده ای که برای بافتهای دهان شما آشنا نبوده است، میتواند عامل آفت دهان شما بوده باشد. از درمانهای نرمال حمایتی جهت آفت استفاده کنید تا به مرور بافت دهانتان به مواد جدید عادت کند و آنها را با عنوان آنتی ژن جدید شناسایی نکند.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

 •