22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

درود به شما

دندان های ما در کنار یکدیگر و در یک مجموعه استخوان فک قرار گرفته اند. استخوان دور یک دندان، بخشی از استخوان دندان مجاورش را هم در بر میگیرد. وقتی برای جراحی یک دندان، از هر نوع مثل کشیدن دندان، جراحی دندان عقل، جراحی افزایش طول تاج و... مجبور به برداشتن مقداری استخوان هستیم، دندان مجاور دندان مورد نظر هم مقداری استخوان از دست میدهد که این باعث میشود مقداری از ریشه کلینیکی دندان، به محیط دهان اکسپوز شود. این اکسپوز ریشه به محیط دهان باعث حساسیت زیاد دندان میشود. 

درمان درد دندان مجاور دندان جراحی شده: 

1. اگر درد قابل تحمل هست، با فلوراید تراپی و ژلهای ضد حساسیت دندان سعی کنید، کمی حساسیت دندانی را کنترل کنید.

2. اگر درد قابل تحمل نیست، مجبور میشویم دندان را عصب کشی (درمان ریشه) کنیم.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

یکی از علل کم باز شدن دهان در جراحی های دندان عقل اسپاسم عضله پترگویید داخلی و عضله ماستر هست.

درمان آن استفاده از قرص های شل کننده های عضلانی، کیسه آب گرم و تمرین باز کردن دهان با کمک آبسلانگ به تعداد در بین فکین هست.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

سلام به شما.

قاعدتا فک پایین و بالا به هم ربطی ندارند مگر اینکه عصب فاسیال درگیر شده باشد که اون هم تاثیرش مشابه علایمی که شما میفرمایید نیست.

تنها علتی که به نظر میرسه وجود سینوزیت هست. البته که باید بررسی دقیق کلینیکی و رادیوگرافیکی بشید.

ارادتمند

دکتر سپهریان

سلام به شما

بله دوست خوبم. اگر متخصص ارتودنسی شما توصیه به خارج کردن دندانهای عقل شما کرده اند باید اینکار رو انجام بدید. تنها سوال من اینه که مگر دندانهای عقل شما در سن 14 سالگی، به حدی رسیده اند که قابل جراحی باشند؟؟؟؟؟؟؟

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

بله ممکن هست که حین پرواز به دلیل اختلال در فشار هوا دچار درد بشید. اگر جراحی دندان عقل داشته اید، و با توجه به اینکه هنوز هم درد دارید، پیشنهاد میکنم تا یک هفته پرواز نداشته باشید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

علت آن ایجاد عارضه حفره خشک ( dry socket ) است. متاسفانه درمان خاصی هم برای آن بعد از هشت روز وجود ندارد. اگر سر حفره دندانی شما باز هست به دندانپزشکتان مراجعه کنید تا برایتان پانسمان بگذارند، اگر نه،باید درد را با مسکن کنترل کنید. البته گاهی ایجاد آفت در منطقه باعث این دردها میشود که البته در این موارد ظرف دو هفته درد فروکش میکند.

قطعا اینها همگی احتمالاتی است که ما بدون ویزیت حضوری و با فرض سالم بودن بقیه دندانهای شما میدهیم. برای تشخیص قطعی معاینه کلینیکی و رادیوگرافیکی ضروریست...

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما 

دوست عزیز، حتما قبل از مراجعه جهت درمان دندانپزشکی با یک متخصص عفونی و یک انکولوژیست مشورت کنید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

خوب در اینکه شما دچار عارضه dry socket (حفره خشک) شده اید، شکی نیست. اما در اینکه چقدر طول میکشه تا درد دندان شما برطرف شود باید بگویم که معمولا این درد بین 20 روز تا یکماه وجود دارد. و تنها درمان آن متاسفانه استفاده از مسکن هاست. ای کاش پانسمان اوژنولی که همکار دندانپزشک ما بر روی زخمتان گذاشته بودند را شخصا خارج نمی کردید. البته این پانسمان فقط کمک به کنترل درد میکند و کمکی به جمع کردن زخم شما نمی کند. حفره مربوط به دندان کشیده شده ( ساکت دندانی شما) کمی دیرتر از زمان معمول بسته میشود. تنها توصیه من این هست که حفره دندانی خود را مرتبا با سرم فیزیولوژی بشویید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام 

در مواردی که خونریزی با فشار دادن چای کیسه ای و یا یک گاز استریل مرطوب روی ناحیه دندان کشیده شده بند نمی آید، باید به دندانپزشکتان مراجعه کنید. شایید نیاز به بخیه باشد.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

  •