22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

درود به شما

از داروخانه برای چسباندن روکش ایمپلنت تون میتوانید یک عدد چسب مخصوص دنچر تهیه کنید. و اگر تا زمان رسیدن به دندانپزشکتان فقط دو هفته زمان دارید، میتوانید تا اون موقع صبر کنید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

اول بدانیم که جراحی سینوس لیفت چیست؟

جراحی سینوس لیفت که به دو صورت سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته انجام میگیرد، در واقع جراحی پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان در ناحیه خلف فک بالاست.

دوم اینکه چه مواقعی سینوس لیفت انجام میدهند؟

زمانی که کیفیت و کمیت استخوان در ناحیه خلفی فک بالا برای گذاشتن ایمپلنت کم باشد.

سوم اینکه چه مواقعی سینوس لیفت باز(open sinus lift) انجام میدهند و چه مواردی سینوس لیفت بسته(close sinus lift) انجام میدهند؟

در مواردی که فقط نیاز به افزایش ارتفاع استخوان، آن هم به میزان به نسبت کمی باشد، سینوس لیفت به صورت بسته انجام میشود. که معمولا ترومای کمتر و دردسرهای بعد از جراحی آن نیز کمتر میباشد. اما در سینوس لیفت باز که به منظور افزایش ضخامت و ارتفاع استخوان انجام میگیرد، اصولا کمی جراحی تروماتیک تر هست اما نتایج بلند مدت بسیار خوبی دارد.

در نهایت اینکه بعد از جراحی سینوس لیفت چه نکاتی را رعایت کنیم؟

1.چون به دیواره سینوس دست اندازی شده، احتمال احساس طعم خون در انتهای گلو و یا خونریزی بینی تا چند روز اول طبیعی است.

2.احتمال کبودی و تورم وجود داردکه برای کنترل آن بهتر است که از کمپرس یخ در 24 ساعت اول استفاده شود.

3. در صورت درد استفاده از مسکن مل ایبوپروفن برای کنترل درد به شما کمک میکند.

4. معمولا بعد از جراحی سینوس لیفت، برای شما آنتی بیوتیک تجویز میشود که طبق دستور آن را میل کنید.

5. به هیچ عنوان در بینی خود ندمید.(فین کردن ممنوع!)

6. بلند کردن اجسام سنگین تا یک هفته ممنوع..

7. استفاده از دهانشویه جزو واجبات است.

سلام به شما 

روکش ایمپلنت معمولا با چسب موقت (سمان موقت) ساخته میشود، بنابراین افتادن روکش ایمپلنت در بازه زمانی طولانی چیز عجیبی نیست. اما اگر این اتفاق به صورت مداوم می افتد، پیشنهادم تعویض روکش ایمپلنت هست. چون در این صورت یعنی تطابق اباتمنت (پایه روکش) و روکش ایمپلنت شما به میزان کافی نیست.

اما این که بهترین چسب روکش برای ایمپلنت دندان کدام هست، بر میگردد به این که انتخاب دندانپزشک شما، با توجه به شرایط کدام است؟ به طور نرمال ما روکش های ایمپلنت دندان را همان طور که قبلا هم اشاره کردیم با سمان موقت میچسبانیم...

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

دوست عزیز! این سوال بسیار زیاد پرسیده میشود و به همین علت یک توضیح جامع در این زمینه لازم به نظر میرسد.

اصولا در دندانپزشکی، هر دندان، یک واحد محسوب میشود. به همین ترتیب، هر واحد ایمپلنت به معنای هر تک ایمپلنتی هست که جایگزین دندان از دست رفته شما میشود. ولی در درمان ایمپلنت دندان، لزوما به ازا هر دندان از دست رفته، یک ایمپلنت دندانی جایگزین نمیشود. پس حتما ویزیت شدن توسط دندانپزشک شما از درجه اهمیت بالایی برخوردار هست.

ارادتمند

دکتر سپهریان

سلام به شما

دوست خوبم! محل قرار گرفتن فیکسچر ایمپلنت دندان ها البته که در محل قرار گیری پروتز ها موثر هست، ولی گمان کنم با یک هماهنگی با یک لابراتوار قوی بتوان پروتزهای منظم تر و مطلوب تری ارایه کرد.

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود به شما.

نرمال و در شرایط ایده آل برای فک بالا ۸ ایمپلنت و ۱۲ دندان و برای فک پایین ۶ واحد ایمپلنت و ۱۲ واحد روکش حداقل تعداد ایمپلنت هست. اما این موضوع به وضعیت استخوانی بیمار، وضعیت لثه ها، شرایط بخش های دیگر مرتبط مثل سینوس ها و کانال عصب اینفریور مندیبولار و منتال فورامن هم بستگی داره.

ارادتمند.

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

واقعیت این هست که احتمالا ، از تخریب و خارج شدن دندان قبلی شما زمان زیادی گذشته است. بنابراین دندان مقابل فضای بی دندانی به سمت فضای بی دندانی شما رشد میکند و زمانی که ما میخواهیم روکش ایمپلنت شما را بسازیم، با توجه به شرایط موجود، یا باید دندان مقابل را هم روکش کنیم و یا روکش ایمپلنت شما را کوتاهتر بسازیم.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

حداکثر زمانی که برای استخوان سازی در ایمپلنت ها مد نظر هست ، حدود 6 ماه هست.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

در حال حاضر ( آذر ماه ۱۳۹۷) هزینه ایمپلنت دندان ۹۷ در مطب دکتر سپهریان، شامل گذاشتن فیکسچر و روکش نهایی کار معادل دو میلیون و پانصدهزار تومان هست. در خدمتتون هستیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما. 

ایمپلنت دندان، یکی از انواع پروتزهایی هست ، که در بدن استفاده میشود. اگر تمام مراحل درمان بدرستی انجام بگیرد و بیماران از بهداشت دهانی خوبی برخوردار باشند، قاعدتا ایمپلنت ها سالیان زیادی برای صاحبینشان کار خواهند کرد. اما به صورت کتابی و آکادمیک، عمر متوسط یک ایمپلنت دندانی حدود ده سال عنوان شده است.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

  •