22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

سلام به شما دوست عزیز

در مطب ما کلیه خدمات دندانپزشکی، از جمله عصب کشی، جراحی لثه، ایمپلنت دندان، ترمیم های سطحی و عمقی و انواع لمینت دندان انجام میشه.

و اما در مورد جایگزین کردن دندان عقل یا هر دندان سالمی با دندان دیگر، این تکنیک ها مربوط به زمانی بودند که درمانی با نام ایمپلنت دندان وجود نداشت. تکنیک بهیچ عنوان قوی و قابل دفاع در برابر درمان محرز ایمپلنت نیست... به همین علت، هیچ کدام از جراحان و پروستودونتیست ها سراغ این درمان نمیروند...

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

ما اصلا خمیر خانگی برای درست کردن دندان در منزل نداریم. آنچه که شما دیده اید دندانپزشک در مطب با کامپوزیت و یا آکریل های ویژه درست کرده.

بهرحال کرونا ویروس فعلا هست. قطعا اگر مشکلی دارید میتوانید به مراکزی که مطمین هستید به لحاظ استریل و محافظت در برابر کوید19 پروتکل های دندانپزشکی را رعایت میکنند مراجعه کنید تا من و یا همکارانم به یاری شما بشتابیم.

ارادتمند 

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

سلام به شما

ببینید به طور معمول گذاشتن پایه ایمپلنت در صورتی که استخوان مشکلی نداشته باشد، یک جلسه طول میکشد. و معمولا بین 2 تا 4 ماه زمان برای جوش خوردن پایه ایمپلنت نیاز داریم. 

برای اطلاع کامل از مراحل ایمپلنت دندان به این لینک مراجعه کنید: مراحل ایمپلنت دندان

اما در مجموع اینکه چند دندان از دست داده ایم هم میتواند در مدت زمان لازم برای کاشت ایمپلنت دندان تا زمانی که روکش دندان ما آماده میشود موثر باشد. پس بدون تردید برای یک پاسخ جامع به اینکه چه درمانی برای شما لازم است؟ آیا نیاز به پیوند استخوان برای ایمپلنت دارید؟ چند پایه و چند واحد روکش نیاز دارید و امثال این باید شما رو ویزیت کنیم و گرافی های لازم رو بررسی کنیم و سپس برای درمان تصمیم بگیریم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

سلام به شما.

دوست عزیز! اگر ایمپلنت شما برای شما مشکلی ایجاد نکرده، میتوانید حتی با یکسال تاخیر هم جهت قالبگیری از پایه های ایمپلنت(فیکسچرها) مراجعه کنید. اما احتمالا نرخ درمانتان افزایش خواهد داشت چون هزینه های قطعات پروتزی و ..‌ افزایش پیدا میکند.اگر به مراحل استریل در مطبی که کار ایمپلنت برای شما انجام گرفته، ایمان دارید، میتوانید حتی در دوران کرونا جهت ادامه درمانتان مراجعه بفرمایید. 

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

دوست گرامی؛ البته که من میتوانم با توجه به اینکه نه در جریان وضعیت جراحی شما بوده ام، نه شما را در حال حاضر ویزیت کرده ام چند حدس راجع به احتمال درد ناحیه ایمپلنت شما بدهم.

  1. پیچ بسته شده(gingival former) روی پایه اولیه (Fixture)شل شده باشد.
  2. دور منطقه پیچ بسته شده (Gingival former) روی ایمپلنت دندان شما تجمع پلاک و مواد غذایی منجربه التهاب و درد شده باشد.
  3. دچار پری ایمپلنتایتیس (Peri implantitis) شده باشید که معمولا مرحله التهاب و از دست دادن ایمپلنت هست. البته در مورد شما با توجه به اینکه اسفند وقت قالبگیری داشتید این مورد کمی غیر محتمل است.

راه حل برطرف کردن درد منطقه ایمپلنت در دوران قرنطینه کرونا:

  1. اول کمی پیچ را لمس کنید، اگر شل شده سعی کنید آن را ببندید
  2. ناحیه ایمپلنت را با مسواک نرم کامل بشویید و با نگه داشتن دهانشویه 30ثانیه در محل ایمپلنت، شستشوی خود را تکمیل کنید. به مقاله ایمپلنت دندان برای دانستن نکات مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت مراجعه کنید.

اگر برطرف نشد، حتما با دندانپزشک خود تماس بگیرید تا با توجه به اطلاعاتشان در زمینه کار شما، بیشتر راهنمایی تان کنند. با توجه به شیوع کرونا ویروس دعوت میکنم از شما که مقاله کرونا ویروس در دندانپزشکی را مطالعه بفرمایید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

از داروخانه برای چسباندن روکش ایمپلنت تون میتوانید یک عدد چسب مخصوص دنچر تهیه کنید. و اگر تا زمان رسیدن به دندانپزشکتان با توجه به شیوع کرونا فقط دو هفته زمان دارید، میتوانید تا اون موقع صبر کنید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

اول بدانیم که جراحی سینوس لیفت چیست؟

جراحی سینوس لیفت که به دو صورت سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته انجام میگیرد، در واقع جراحی پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان در ناحیه خلف فک بالاست.

دوم اینکه چه مواقعی سینوس لیفت انجام میدهند؟

زمانی که کیفیت و کمیت استخوان در ناحیه خلفی فک بالا برای گذاشتن ایمپلنت کم باشد.

سوم اینکه چه مواقعی سینوس لیفت باز(open sinus lift) انجام میدهند و چه مواردی سینوس لیفت بسته(close sinus lift) انجام میدهند؟

در مواردی که فقط نیاز به افزایش ارتفاع استخوان، آن هم به میزان به نسبت کمی باشد، سینوس لیفت به صورت بسته انجام میشود. که معمولا ترومای کمتر و دردسرهای بعد از جراحی آن نیز کمتر میباشد. اما در سینوس لیفت باز که به منظور افزایش ضخامت و ارتفاع استخوان انجام میگیرد، اصولا کمی جراحی تروماتیک تر هست اما نتایج بلند مدت بسیار خوبی دارد.

در نهایت اینکه بعد از جراحی سینوس لیفت چه نکاتی را رعایت کنیم؟

1.چون به دیواره سینوس دست اندازی شده، احتمال احساس طعم خون در انتهای گلو و یا خونریزی بینی تا چند روز اول طبیعی است.

2.احتمال کبودی و تورم وجود داردکه برای کنترل آن بهتر است که از کمپرس یخ در 24 ساعت اول استفاده شود.

3. در صورت درد استفاده از مسکن مل ایبوپروفن برای کنترل درد به شما کمک میکند.

4. معمولا بعد از جراحی سینوس لیفت، برای شما آنتی بیوتیک تجویز میشود که طبق دستور آن را میل کنید.

5. به هیچ عنوان در بینی خود ندمید.(فین کردن ممنوع!)

6. بلند کردن اجسام سنگین تا یک هفته ممنوع..

7. استفاده از دهانشویه جزو واجبات است.

سلام به شما 

روکش ایمپلنت معمولا با چسب موقت (سمان موقت) ساخته میشود، بنابراین افتادن روکش ایمپلنت در بازه زمانی طولانی چیز عجیبی نیست. اما اگر این اتفاق به صورت مداوم می افتد، پیشنهادم تعویض روکش ایمپلنت هست. چون در این صورت یعنی تطابق اباتمنت (پایه روکش) و روکش ایمپلنت شما به میزان کافی نیست.

اما این که بهترین چسب روکش برای ایمپلنت دندان کدام هست، بر میگردد به این که انتخاب دندانپزشک شما، با توجه به شرایط کدام است؟ به طور نرمال ما روکش های ایمپلنت دندان را همان طور که قبلا هم اشاره کردیم با سمان موقت میچسبانیم...

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما.

دوست عزیز! این سوال بسیار زیاد پرسیده میشود و به همین علت یک توضیح جامع در این زمینه لازم به نظر میرسد.

اصولا در دندانپزشکی، هر دندان، یک واحد محسوب میشود. به همین ترتیب، هر واحد ایمپلنت به معنای هر تک ایمپلنتی هست که جایگزین دندان از دست رفته شما میشود. ولی در درمان ایمپلنت دندان، لزوما به ازا هر دندان از دست رفته، یک ایمپلنت دندانی جایگزین نمیشود. پس حتما ویزیت شدن توسط دندانپزشک شما از درجه اهمیت بالایی برخوردار هست.

ارادتمند

دکتر سپهریان

سلام به شما

دوست خوبم! محل قرار گرفتن فیکسچر ایمپلنت دندان ها البته که در محل قرار گیری پروتز ها موثر هست، ولی گمان کنم با یک هماهنگی با یک لابراتوار قوی بتوان پروتزهای منظم تر و مطلوب تری ارایه کرد.

ارادتمند

دکتر سپهریان

  •