22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

روکش دندان چقدر دوام دارد؟ ( آیا روکش دندان یک درمان دایمی است؟)

اگه روکش کنیم مراقبت تا ابد میمونه نمیریزع

سلام به شما

همیشه در پاسخ به این سوال مراجعینم، میگویم که دندانی که خداوند به ما هدیه داده است را ما نتوانستیم تا ابد حفظ کنیم، چطور توقع داریم دندانی که بعد از طی یک فرآیند سنگین درمانی به کلی ضعیف شده است و ما تلاش کرده ایم که دندان را چند سال بیشتر برای شما حفظ کنیم،میتوان قول داد که تا ابد میماند؟

شاید بهتر باشد در اینجا و در پاسخ به این سوال بگویم که چه کنیم تا روکش دندانمان سالهای بیشتری برای ما کار کند؟(چطور عمر روکش دندانم را افزایش بدهم؟)

1. نکته مهم انتخاب یک دندانپزشک خوب و حاذق در زمینه درمان های پروتزی و من جمله روکش دندان هست. روکش دندان برای ساخته شدن نیازمند رعایت نکات بسیار ریزی در نوع تراش دندان برای روکش و قالبگیری و از آن مهم تر داشتن یک لابراتوار توانمند برای ساختن یک روکش با حداکثر تطابق هست.

2. نکته مهم دیگر برای داشتن یک روکش دندان با عمر طولانی(روکش دندان همیشگی)، میزان مراقبت ما از روکش دندانمان هست. کشیدن نخ دندان به صورت مرتب و در صورت نیاز استفاده از مسواک های بین دندان و یا واترجت بسیار در نگهداری طولانی مدت روکش دندان شما موثر است.

3. چکاپ سالانه دندانهای روکش شده خود را فراموش نکنیم. این بررسی سالانه جز از طریق بررسی کلینیکی و بررسی عکس بایت وینگ دندان شما امکان پذیر نیست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

  •