22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

دندان من، بعد از درمان ریشه ، بین جلسات درمان آبسه کرده. آیا از اول دندانم کیست داشته؟

سلام خدمت خانم دکتر سپهریان سوال بنده اینه که مردادماه از درد دندان رفتم مطب گفتن دندان باید عصب کشی شود بعد از کار کردن بر روی دندان گفتن کانال باز نمیشود و کلسیفیه میباشد داخل دندان دوا و پنبه گذاشتن و پانسمان کردن بعد از چند روز رفتم دوباره همین کارا انجام دادن که بعد از چند روز پانسمان خورد شد و هر چی داخل دندان که بود خارج شده بود درد شدیدی داشتم که بعد از دو هفته روی دندان کار کردن نتونستن کانالا را باز کنن بنده تا اومدم منزل لثه ام ورم کرد و سفید شد به اندازه نخود و چرک خارج شد این کار هر روز ادامه داشت تا به خون تبدیل شد عکس گرفتم گفتن کیست داره و دندانم را کشیدن من فقط میخواهم بدونم دندون من از اول کیست داشته یا از وقتی که پانسمان ان ریخته هوا کشیده عفونت کرده ممنون میشم جواب بدید

درود بر شما

متاسفم که مجبور به کشیدن دندانتان شده اید. حوادثی که حین درمان برای شما اتفاق افتاده عجیب نیست. بارها به بیمارانم گفته ام که افتادن پانسمان دندانتان را جدی بگیرید و حتما بلافاصله برای تجدید پانسمان مراجعه کنید. اما متاسفانه سهل انگاری های کوچک ، گاهی عواقب ناراحت کننده ای دارد. 

به هر حال ، با توجه به توضیحات شما، دو عامل میتواند برای کیستیک شدن دندانتان وجود داشته باشد:

1. دندان شما از اول عفونی و دندان کیستیک بوده، یعنی کیست داشته و درمان برای دندان عفونی آغاز شده که برای بررسی این موضوع باید گرافی شروع کار شما را بررسی کرد.

2. دندان در حین درمان بدلیل ورود عفونت و باکتری های گوناگون دچار کیست شده که این موضوع با توجه به توضیحات شما ، دور از انتظار نیست.

ارادتمند

دکتر سپهریان

  •