22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

دندان عفونی با عصب کشی

با سلام خدمت جنابعالی:اینجانب خانمی هستم که قبلا در مورد وضعیت بد دندانم (نیش بالا سمت راست)که دچار کیست و ابسه شده بود شرح مختصری دادم . به دکتر متخصص اندو مراجعه نموده ایشان جلسه اول درمان را انجام دادند ولی حرفی از اینکه باید دندانت با وجود کیست و ابسه کشیده شود نزدند در این فاصله 20قرص متیرنیدازول و 20 عدد اموکسی سیلین تجویز نمودند لازم به ذکر است در طول درمان و تا حالا کوچکترین دردی نداشته ام ولی با وجود خوردن 38 انتی بیوتیک(و خوردن 20 اموکسی در ماه رمضان) باز احساس می کنم برجستگی بالای دندان نیش از داخل کاملا از بین نرفته اینجانب باید دو روز دیگه برای جلسه دوم درمان بروم از محضر جنابعالی استدعا دارم ذکر بفرمایید ایا با توجه به شرح حالی که قبلا دادم اگر پیش ایشان بروم درمان را شکست خورده می خوانند؟ و باید دندانم را بکشم ؟به نظر شما پیشنهاد ایشان چه خواهد بود؟این موضوع بسیار مرا نگران کرده چون کنار دندان نیش دندان دیگرم که هیچ علامتی و دردی نداشت به گفته ایشان پوسیده و عصب کشی می خواد چنین چیزی درسته؟از طرفی دندان اسیاب دوم سمت راست فک بالا بر اثر عفونت و ابسه چند سال پیش کشیده شده. جای خواندم که از مواد کورتیکو استروییدی برای داخل کانل ریشه ها استفاده می کنند چون من نیز هیچ دردی در حین عصب کشی و بعداز ان تا حالا نداشتم بنظر شما سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنندو خطرناکندچطور می توانم 4دندان دیگر را با این روش پر کنم این مانع از ادامه درمان دیگر دندانهایم خواهد شد . روش دیگه ای هست ؟در ضمن دندانی که کیست ان خارج نشه در اینده مشکل ساز نمیشه ؟مرا ببخشید صرفنظر از اینکه ایشان نیز از هم صنفان شما می باشند روش ایشان را قبول دارید

درود بر شما 

دوست گرامی ، تنها چیزی که میتوانم به شما بگویم، با توجه به اینکه شما را از نزدیک ملاقات و ویزیت نکرده ام ، این است که به دندانپزشکتان اعتماد کنید. و اگر نگران درستی کارشان هستید که ظاهرا اشتباه محرزی با توجه به توضیحات شما نداشته اند ، حتما با دندانپزشکی که به او اعتماد دارید مشورت کنید. 

در مورد مواد کورتیکواستروییدی که داخل کانال مصرف میشوند به اختصار بگویم که تنها اثر ضدالتهابی دارند و به هیچ عنوان اثر تضعیف کننده سیستم ایمنی ندارند چون بصورت موضعی استفاده میشوند.

ضمنا در مورد یکی از دندانهایتان که فرمودید درد ندارد ولی دندانپزشکتان دستور بر اندو گذاشته اند، توضیح کلی اینکه ، هر دندانی که به عصب میرسد لزوما درد ندارد.

امیدوارم که پاسخگو بوده باشم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

  •