22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

درمان جایگزین ایمپلنت دندان چیست؟

سلام من دندان شماره 5 فک پایینم شکست وقسمت دیگرش لق و قسمت دیگرش محکم درلثه باقی ماندامروز جراحی کردم و دکترکل دندانم راباریشه کشید و الان حفره ای عمیق ایجادشده باتوجه به اینکه دکترایمپلنت راتوصیه کرداما هزینه اش بالاست آیاکاری میتوان کرد؟

سلام به شما 

دوست عزیز؛ قبول دارم که همیشه هزینه درمان ایمپلنت در وهله اول بالا به نظر میرسد. اما اگر بخواهیم با درمانهای قدیمی جایگزین مقایسه کنیم ، بسیار مقرون به صرفه تر است. ضمن اینکه آسیب کمتری هم وارد میکند.

درمان جایگزینی دندان از دست رفته:

1. پروتز متحرک ؛که در مورد تک دندان معمولا کاربرد ندارد.

2. پروتز ثابت ؛ که به این شکل هست که دندانهای طرفین فضای بی دندانی را تراش میدهند و آنها را پایه میکنند برای یک پل بین دو دندان و به این ترتیب با انجام 3 واحد روکش دندان ( بریج دندان ) فضای بی دندانی را پر کنید. این درمان ، روزگاری نه چندان دور بسیار درمان شایع و گسترده ای بود. اما امروزه با حضور ایمپلنت ها ، اولا از آسیب و تراشیدن دندانهای طرفین فضای بی دندانی جلوگیری میشود و ثانیا استخوان فک در ناحیه دندان از دست رفته حفظ می شود. ضمن این که شما باید حداقل پول برای 3 واحد روکش دندان پرداخت کنید ، که این تازه در صورتی هست که دندانهای پایه نیاز به عصب کشی نداشته باشند. 

3. ایمپلنت دندان

  •