22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

بهترین مارک کامپوزیت ونیر

بهترین برند کامپوزیت دندان برای انجام درمانهای کامپوزیت ونیر چیست؟

یکی از موضوعاتی که این روزها مراجعین ما را بسیار سردرگم کرده است، یافتن بهترین برند کامپوزیت دندان برای انجام درمانهای کامپوزیت ونیر هست.

برای اینکه دندانپزشکان بخواهند یک کامپوزیت خوب را انتخاب کنند چند معیار مهم را باید در نظر بگیرند:

 1. مقاومت کامپوزیت در برابر خمش
 2. سایش پایین کامپوزیت
 3. مقاومت دربرابرتغییرات حرارتی
 4. هندلینگ خوب کامپوزیت

خوب تا اینجا ما به یک کامپوزیت خوب برای ترمیم دندان با کامپوزیت دندان (مواد رنگ دندان) دسترسی پیدا میکنیم.

حالا اگر بخواهیم برای درمانهای زیبایی هم از انواع کامپوزیت دندان استفاده کنیم، نیاز ما به مقاومت در برابر سایش کاهش پیدا میکند و بیشتر نیاز به قابلیت بالای پالیش کامپوزیت دندان(پالیش پذیری بالا) داریم. 

ترکیبات کامپوزیت دندان

برای اینکه بخواهیم انواع کامپوزیت دندان را بشناسیم اول باید بدانیم که کامپوزیت دندان چیست و شامل چه ترکیباتی میشود؟

کامپوزیت دندان هم مثل باقی انواع کامپوزیت که در صنعت استفاده میشود نوعی پلیمرهست. یعنی شامل ترکیبی از یک بخش ماتریکس میشود که یک ماده زمینه ای هست به صورت مایع و بعد به آن مواد جامد پر کننده ریزی اضافه میکنند که بتواند آن را به شکل خمیر تبدیل کند. آنچه که باعث تفاوت در انواع کامپوزیت دندان شده است، میزان و سایز این مواد ریز(فیلرهایی) هست که درون کامپوزیت قرار میگیرند.

انواع کامپوزیت دندان :

 • 1. کامپوزیت های میکروفیل:

  کامپوزیت های میکروفیل یا ریزدانه، کامپوزیتهایی مناسب برای کارهای زیبایی هستند. سایز فیلرهای این کامپوزیتها، کمتر از 100 نانومتر هست و مقاومت به شکست پایین اما پالیش پذیری بالایی دارند.البته به دلیل اینکه حجم نانو فیلرها در این کامپوزیتها بالاست این انواع کامپوزیت معمولا هندلینگ سختی دارند. یکی از معروفترین کامپوزیتهای میکروفیل موجوددر بازار ایران ، renamel هست از شرکت کازمودنت (COSMODENT)

 • 2. کامپوزیت های میکروهیبرید:

  کامپوزیت های میکروهیبرید شامل ترکیبی از ذرات ریز و متوسط هستند از 100نانومتر تا 1میکرون هستند. اینها بسیار کامپوزیت های خوبی هستند، سایش پذیری پایین همراه با سطح درخشنده بعد از پالیش از خواص عمده اونهاست. فقط یک عیب عمده دارند و آن اینکه بعد از مدتی بدلیل ازبین رفتن بخش ماتریکس بین فیلرها، اونها استحکام خودشون رو از دست میدهند و ترمیم در بخشهایی دچار شکست ویا کندگی سطحی میشود.

  در مجموع کامپوزیتهای خوبی هستند و هنوزهم بسیار مورد استفاده هستند مثل کامپوزیت بسیارعالی GRADIA از شرکت معتبر GC

 • 3. کامپوزیت های نانوهیبرید:

  کامپوزیت های نانوهیبرید معجزه تکنولوژی نانو در دندانپزشکی بوده اند که با اضافه شدن فیلرهای بسیار ریز نانو به کامپوزیت های میکروهیبرید باعث افزایش استحکام آنها و کاهش سایش و استهلاک در آنها شده است.

  نمونه های بسیار دارد من جمله کامپوزیت معروف  آی پی اس IPS Impress Direct از شرکت معتبر Ivocular Vivadent. یا کامپوزیت های عالی TOKOYAMA و ...

 • 4.کامپوزیت های نانوفیل:

  این کامپوزیتها که صرفا از فیلرهایی در سایز نانو ساخته شده اند خوا بینظیری را در دنیای کامپوزیت های زیبایی بوجود آورده اند. زیبایی همراه با استحکام کامپوزیت ها از بهترین خواص این کامپوزیت هاست.. مثل کامپوزیت های Filtek supreme ultra  از شرکت معتبر 3M

قیمت انواع کامپوزیت دندان:

قیمت انواع کامپوزیت دندان در مورد هر کدام از این انواع کامپوزیت با توجه به هزینه که ما برای خرید این کامپوزیت پرداخت میکنیم، طبعا در روند هزینه درمان شما تاثیر دارد اما باز هم معتقدیم اجازه دهید دندانپزشک زیبایی شما با توجه به تجربه خود و شناختی که از رنگ های خاص یک کامپوزیت دارد، انتخاب برند کامپوزیت را برای شما انجام دهد. کامپوزیت دندان ماشین نیست که شما براساس شرکت یا کشورآن بخواهید انتخابگر برندش باشید.

آنچه که شما باید در انتخاب آن کوشا باشید، انتخاب دندانپزشک زیبایی خوب و با تجربه هست.کلینیک زیبایی ما انواع کامپوزیت های زیر مورد استفاده قرار میگیرد

 IPS Impress Direct و Geanial و Tokoyama , Gradia ,Zenit و ... 

اما از آن مهمتر بهره گیری از علم و تجربه و دانش شناخت رفتارهای کامپوزیت هاست.

 •