22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

برای اصلاح جلو بودن فک پایینم ، روکش کردن مناسب تر است یا ایمپلنت؟

با سلام و خسته نباشید . فک من جلو می باشد البته خیلی حاد نیست ولی 4 تا از دندانهای جلو زیر دندانهای پایین قرار گرفته اند . و هم دندانهای بالا و هم پایین دچار ساییدگی و شکستگی شده است . از طرفی یکی از دندانهای آسیای پایین که قبلا پر کرده بودم و دندان آسیای مقابل هم در فک بالا که قبلا پر شده بود مشکل دارد. 2 سال است که به دندان پزشک مراجعه می کنم برای دندانهای جلو اما همه جراحی فک را پیشنهاد می کنند که نمی توانم هزینه عمل و مسایل بعد از عمل را بپردازم از طرفی نمیتوانم زمان زیادی برای بهبود صرف کنم به دلیل مسایل کاری . در این هفته به دو پزشک مراجعه کرده ام دو نظر متفاوت ارایه داده اند 1- دندانهای جلو در فک بالا و پایین عصب کشی شده و روکش شود به طوری که به دندان شیب بدهیم تا آسیب نبیند و دندانهای آسیا هم ترمیم شود . 2- چهار دندان آسیا از فک پایین در هر دو طرف روکش شود به طوری که دندانها به سطح تقریبا طبیعی برسند و دندانهای جلو ایمپلت شوند . به نظر شما کدام روش بهتر است و ماندگاری بهتری دارد ؟ با تشکر از راهنماییتان

سلام به شما

دوست عزیز؛ من هیچ کدام از این درمانها را پیشنهاد نمی کنم. روکش کردن ، محور دندانها را عوض نمی کند. یعنی شما یک نیروی خارج محوری به دندانهایتان وارد می کنید که باعث لقی دندان و تحلیل تدریجی استخوان اطاف دندان می شود.

از طرفی راه دوم هم دردسر بزرگیست. آسیب به مفصل فکین شما از نتایج حتمی این درمان است. پس لطفا دنبال درمانهای میانبر نباشید. اگر میخواهید درمانی انجام دهید ، آن درمان ترکیب درمانهای جراحی و اورتودنسی است.

موفق باشید

دکتر سپهریان

  •