22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

برای از بین بردن فاصله بین دندانهای بالا و پایینم آیا نیاز به لامینت دندان دارم؟

سلام خانم دکتر، همان طور که در عکس ارسالی مشاهده میکنید بین دندان های فک بالا یک فاصله و بین دندان های فک پایین دوفاصله وجود دارد. تقاضا دارم برای از بین بردن این فاصله ها بنده را راهنمایی بفرمایید. آیا لامینت گزینه مناسبی ست؟ در صورت استفاده از لامینت هزینه ام چقدر خواهد شد؟

درود برشما

دوست عزیز، در مورد دندانهای پایین که یکی از دندانهای دایمی شما به دلیلی کشیده شده و یا وجود ندارد. ما میتوانیم به کمک انواع لمینیت (سرامیکی ویا کامپوزیتی ) این مشکل شما را برطرف کنیم.  درمورد فک بالا هم از لحاظ طراحی لبخند به لحاظ من شما نیاز به لمینیت تعداد بیشتری دندان ، تقریبا هشت دندان فک بالا دارید. اما اگر فقط هدفتان بستن فاصله بین دو دندان جلوست ، باز هم هر دو روش لمینیت برای شما کاربردی است. تفاوت در براق تر بودن و زنده تر بودن سرامیک ها ست در عین تراش مختصری که دندان جهت لمینیت سرامیکی لازم دارد با روش محافظه کارانه کامپوزیت ونیر ( لمینیت کامپوزیتی ) که دندان تراش نمی خورد. مهم این است که انجام شدنی است. 

در حال حاضر (آبان 1395) هزینه کامپوزیت ونیر درمطب ما برای هر دندان 350 هزار تومان و هزینه لامینت سرامیکی ips معادل 750 هزار تومان است.

ارادتمند 

دکتر سپهریان

  •