22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

آیا میشه دندونی که عفونی هست رو کشید یا عصب کشی کرد؟

سلام دندون من الان عفونت داره و دو روز میشه دارم کپسول آموکسی سیلین میخورم..میخواستم ببینم امکان کشیدن یا عصب کشی کردن این دندون تا دو روز آینده هست؟با اینکه فکر میکنم عفونتش برطرف نمیشه تا دو روز دیگه..اگه دندون رو با همون عفونت بخوای بکشی یا عصب کشی کنی اشکال داره؟

درود به شما

دوست عزیز، آن چه که ما به آن عفونت دندان میگیم، با آنچه که شما از آن با عنوان عفونت دندان یاد میکنید، متفاوت است. اگر دندان شما صرفا درد میکند، ممکن است التهاب زیاد داشته باشد. اما اگر ورمی داریم که صورت را در بر گرفته است و شما چهار علامت مهم عفونت : ورم، قرمزی، گرما و درد را هم زمان دارید ( البته بحث ما عفونت های حاد دندان هست که ممکن است در همون جلسه نشود برای بیمار درمان انجام داد.) دهانتان به سختی باز میشود و یا علایمی از این دست دارید، اولا باید در اسرع وقت به دندانپزشکتان مراجعه کنید. در بسیاری موارد کیس هایی از این دست را به بیمارستان ها ارجاع میدهیم. اما اگر آنچه که شما را بر آن داشته که آنتی بیوتیک مصرف کنید، دندان درد شدید بوده، ممانعتی برای انجام درمان دندانپزشکی نداریم. ممکن است دندان شما کمی سخت تر یا دیرتر بی حس شود. اما به هر حال تا درمان دندانپزشکی را شروع نکنید دارو درمانی صرف کمکی به شما نمیکند. 

اصولا در دندانپزشکی هرگز و هرگز دارو درمانی تنها کمکی به درمان عفونت نمی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که باید درمان دندانتان را شروع کنید و بعد تدر صورت صلاحدید دندانپزشکتان، دارو درمانی را شروع کنید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

  •