22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+
  •  

 

سلام به شما.

گمان نمیکنم کامپوزیت دندان در استخدام خلبانی خللی ایجاد کند. کما اینکه مراجعین بسیاری داشته ام که مهماندار هواپیما بوده اند و برایشان کامپوزیت ونیر انجام داده ایم. اما بهرحال در مورد شخص خلبانان اطلاعات کافی نداریم. 

بلیچینگ دندان روی دندانهای طبیعی خود شما تاثیر میگذاره اما بلیچینگ روی روکش دندان یا روی لمینت ها و یا کامپوزیت دندان ها تاثیری ندارد. اما قبل از اینکه برای شما بلیچینگ انجام بگیرد قطعا باید ویزیت بشید.

ارادامند

دکتر سپهریان

درود به شما.

در وهله اول هیچ درمانی صد در صد نیست. اما بهرحال دو احتمال وجود داره برای عود کیست لثه:

۱. دندان مورد نظر به درمان اپیکو جواب نداده.

۲. دندان کناری هم درگیر شده.

بهرحال باید به جراحتان که شرایط قبل و بعد از جراحی اپیکو دندان شما را میدانند مراجعه کنید. 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

 

درود به شما.

به احتمال زیاد روکش دندان شما از جنس سرامیک های شفاف مثل لیتیوم دی سیلیکات ساخته شده و رنگ رو از پش نمایش میدهد. برای چسباندن روکش های سرامیکی اینچنینی (مثل روکش های  آی پی اس و یا ایمکس )معمولا از سمان های رزینی که رنگ بندی دارند استفاده میشود. 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما.

قاعدتا فک پایین و بالا به هم ربطی ندارند مگر اینکه عصب فاسیال درگیر شده باشد که اون هم تاثیرش مشابه علایمی که شما میفرمایید نیست.

تنها علتی که به نظر میرسه وجود سینوزیت هست. البته که باید بررسی دقیق کلینیکی و رادیوگرافیکی بشید.

ارادتمند

دکتر سپهریان

سلام به شما

دوست عزیز! اگر درد لثه شما بعد از یکهفته از روکش دندان کمتر نشده، باید مجددا دندانپزشکتان رابیینید. 

ما همیشه کمی درد و عدم احساس راحتی رو بعد از انجام روکش دندان بخصوص در مواردی که تراش ما زیرلثه هست انتظار داریم، اما اگر این مقدار درد شدید باشد یا تورم و یا خونریزی را منجر شود، بدون تردید یا مقداری سمان زیر لثه باقی مانده و یا تجاوز به عرض بیولوژیک لثه شده است که خوب مبحثی هست تخصصی و در قالب بحث ما نمیگنجد. بهرحال پیشنهاد ما مراجعه مجدد به دندانپزشکتان و مطرح کردن مشکل ایجاد شده با ایشان هست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

علت درد دندان بعد از پر کردن با کامپوزیت دندانی میتواند متفاوت باشد ، اما معمولا ناشی از انقباض ناشی از پلیمریزاسیون کامپوزیت هست.  (Polymerisation shrinkage) 

درمان درد پرکردن دندان با کامپوزیت هم معمولا تعویض پرکردگی (تعویض ترمیم) و استفاده از تکنیک لیرینگ برای پر کردن دندان هست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

چه همه سوال کلیدی در یک سوال. بسیار هم عالی.

۱.دندان روکش شده رو نمیتوان روکش اش را با کامپوزیت دندان جایگزین کنید.

۲.پیش از انجام لمینت دندان، باید همه درمانهای دندانپزشکی لازم (عصب کشی، جرمگیری، پر کردن و ترمیم دندانها و... )را انجام داد.

۳.معمولا بعد از گذاشتن روکش دندان، اگر دندان نیاز به درمانی داشته باشد، اعم از درمان ریشه و ... باید دوباره روکش را خارج کرد که همیشه هم روکش دندان به راحتی خارج نمیشود و در بسیاری موارد باید روکش دندان قبلی را بُرید و بعد از پایان درمان، دوباره روکش ساخته شود.

۴. حتما روکش دندان ایمپلنت تان را در اسرع وقت اصلاح کنید و پیچ آن را که شل شده است ببندید.

امیدوارم همه سوالات رو پاسخگو بوده باشم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

دوست خوبم! محل قرار گرفتن فیکسچر ایمپلنت دندان ها البته که در محل قرار گیری پروتز ها موثر هست، ولی گمان کنم با یک هماهنگی با یک لابراتوار قوی بتوان پروتزهای منظم تر و مطلوب تری ارایه کرد.

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود به شما

برای اینکه رنگ روکش ایمپلنت و یا به طور کلی رنگ روکش هر دندانی با رنگ دندانها یکی شود، باید همکاری نزدیکی بین دندانپزشک شما و لابراتوار او وجود داشته باشه. بسیاری موارد ما برای تعیین رنگ دندان، بیمار رو به لابراتوار میفرستیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان