22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+
 •  

 

درود به شما

دوست عزیز برای کوتاه کردن دندانهای نیش خیلی بلند، یکی از راه هایی که ما داریم این است که کمی به اندازه یک میلیمتر دندان را اناملوپلاستی کنیم. 

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

از داروخانه برای چسباندن روکش ایمپلنت تون میتوانید یک عدد چسب مخصوص دنچر تهیه کنید. و اگر تا زمان رسیدن به دندانپزشکتان فقط دو هفته زمان دارید، میتوانید تا اون موقع صبر کنید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

نه دوست عزیز. در مجموع آسیب های بافت نرم، مثل پاره شدن قیمت داخلی لب و یا فرنوم لب، بدون تاثیر منفی خاصی بهبود می یابند. شاید اگر این پارگی لب روی لب کودک شما اتفاق می افتاد، پارگی لب و نه فقط زخم و یا تورم، ممکن بود تاثیر بر زیبایی در طولانی مدت بگذارد، اما این مورد خطر جدی ندارد.

اما بعد از تمام شدن ماجرای شیوع کرونا، پیشنهاد میکنم برای بررسی وضعیت دندانها کودکتان با یک دندانپزشک کودکان، تماس بگیرید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

سوال خوبیست. چقدر چای باعث تغییر رنگ کامپوزیت دندان میشود؟

ببینید، اصولا شخصا مراجعینم رو از خوردن و آشامیدن بعد از انواع لمینت کامپوزیتی نهی نمی کنم. مگر در 24 ساعت اول بعد از انجام کامپوزیت ونییر. کامپوزیت ماهیتا بعد از چند سال کمی رنگ پذیری دارد، اما خوردن چای کمرنگ، تاثیر شگرفی در رنگ کامپوزیت شما نمی گذارد. 

در مجموع بعد از انجام لمینت کامپوزیتی انجام نکات زیر میتواند در نگهداری کامپوزیت دندان شما موثر باشد:

 1. خوراکیهای سفت و ترد گاز نزنید.
 2. خوراکیهای با رنگدانه های زیاد و پررنگ کمتر میل کنید.
 3. مسواک زدن و نخ دندان زدن را به دو برابر قبل افزایش دهید.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

با توجه به اینکه ورم لب کودک شما کاهش پیدا کرده، ظاهرا خطر برطرف شده و ورم لب ناشی از واکنش شیمیایی لب کودک به مواد شیمیایی ناشی از اسپری بوده و اقدام به موقع شما برای شستن لب کودک بسیار موثر بوده.

ارادتمند 

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

با توجه به شرایط شیوع بالای ویروس کرونا، در این روزهای قرنطینه فقط محلی که پر کردگی دندان شما (کامپوزیت دندان شما) افتاده را تمیز نگه دارید، تا بعد از کنترل بیماری، به دندانپزشکتان مراجعه کنید تا پرکردگی را برایتان تعویض کند. به هیچ عنوان از چسب های صنعتی، در محیط دهانتان استفاده نکنید که میتوانند بسیار خطرآفرین باشند.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

سوال خیلی از دوستان هست

ما دو نوع لمینت داریم:

 • مراحل لمینت سرامیکی دندان: دندانپزشک شما بر اساس نوع لمینت و یا رنگ لمینتی که مدنظر دارد، دندان شما را بین 0.3میلیمتر تا 0.5میلیمتر تراش میدهد و سپس از دندانهای شما قالبگیری میشود و به لابراتوار سازنده لمینت دندان ارسال میشود. بعد از یک تا دو هفته لمینت ها برای چسباند به دندانهای شما به مطب ارسال میشود.

لمینت سرامیکی

 • مراحل لمینت کامپوزیتی دندان: دندانپزشک شما در مطب و در یک جلسه با کمک سیستم باندینگ، کامپوزیت دندان روی دندانهای شما قرار داده میشود و فرم داده میشود.

لمینت کامپوزیتی

برای اطلاعات بیشتر شما را به خواندن مطالبی که در این سایت با عنوان لمینت دندان ، کامپوزیت دندان و طراحی لبخند وجود دارد دعوت میکنم.

 

ارادتمند دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

عزیزم! گمان کنم باید برای شما توضیح بدهم که چه کسانی کاندید مناسبی برای لمینت دندان هستند؟

لمینت دندان برای کسانی خوب هست که بهم ریختگی های کم دندانی و یا دندانهای بدرنگ دارند. در سن شما محدودیتی برای انجام لمینت نیست. اما توصیه میکنم که برای لمینت دندان تا حداقل 20 سالگی صبر کنید.

برای اینکه دقیق بدانید که چه نقایص دندانی با لمینت دندان برطرف میشوند، یک راهنمای خلاصه برایتان میگذارم. اما برای اطلاعات کافی میتوانید به مقاله لمینت دندان و طراحی لبخند ما مراجعه کنید:

 1. بدرنگی دندان
 2. دندان شکسته
 3. بهم ریختگی های مختصر دندانی 
 4. بستن فاصله بین دندانها(بستن دیاستم)
 5. دندانهایی که در لبخند دیده نمیشوند.

پیش نیازها برای یک درمان لمینت دندان موفق:

 1. لثه سالم
 2. مینای دندان سالم و قوی
 3. نداشتن دندان قروچه

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، افتادن روکش جزو اورژانس های دندانپزشکی نیست، اما با توجه به شرایط برای چسباندن موقتی روکش دندان خود میتوانید اول داخل روکش و دندان پایه خود را کامل تمیز کنید و بعد ازچسب های مخصوص دست دندان (چسب دنچر) برای چسباندن موقت روکش خود استفاده کنید. به هیچ عنوان،استفاده از چسب های صنعتی برای این کار توصیه نمی شود.

تهیه چسب دست دندان هم از بعضی داروخانه ها امکانپذیر هست.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

با توجه به اینکه دندان شما را از نزدیک ندیده ام، نمی توانم نظر قاطعی در مورد وخامت اوضاع دندان شما بدهم.اما توجه به یک نکته ضروریست؛ در حال حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا، درمان دندان شما جزو پروتکل های اورژانس محسوب نمی شود. بنابراین در صورت مراجعه هم بعید به نظر میرسد درمان خاصی برای شما انجام بگیرد.

اما در مجموع با شرایطی که توضیح میدهید، اول باید ببینیم که کدام دندان شما درگیر هست؟ بعد بررسی کنیم بافت سالم باقیمانده دندان شما چقدر هست؟ سوم فاصله لبه سالم دندان تا استخوان دور دندان چقدر هست؟ آیا عصب کشی دندان شما کاملا اصولی انجام شده است؟ و اگر همه این شرایط، خوب باشد، احتمالا دندانتان را روکش کنیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان