22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+
  •  

 

سلام به شما دوست عزیز

در مطب ما کلیه خدمات دندانپزشکی، از جمله عصب کشی، جراحی لثه، ایمپلنت دندان، ترمیم های سطحی و عمقی و انواع لمینت دندان انجام میشه.

و اما در مورد جایگزین کردن دندان عقل یا هر دندان سالمی با دندان دیگر، این تکنیک ها مربوط به زمانی بودند که درمانی با نام ایمپلنت دندان وجود نداشت. تکنیک بهیچ عنوان قوی و قابل دفاع در برابر درمان محرز ایمپلنت نیست... به همین علت، هیچ کدام از جراحان و پروستودونتیست ها سراغ این درمان نمیروند...

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

دوست نازنینم! قطعا بدون دیدن شما و بدون بررسی دندانهای شما، چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ اکلوژنی نمیتوانم نظری راجع به پایان درمان کامپوزیت دندان شما بدهم.

اما برای راهنمایی شما، پیشنهاد میکنم که مطلب مربوط به لمینت دندان و تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان را مطالعه بفرمایید و بعد عکس دندان خودتون رو از روبرو و از طرفین به شماره 09109250257 واتساپ بفرمایید. تلاشم بر پاسخگویی به صورت آن لاین خواهد بود.

ارادتمند

دکتر سپهریان

سلام به شما

اصولا یکی از اتفاقاتی که برای دندانهایی که درمان ریشه(عصب کشی) میشوند، می افتد، تغییر رنگ است. 

علل تغییر رنگ در دندان عصب کشی شده:

  1. باقی ماندن بافت عصب در بخش تاجی دندان
  2. خونریزی از پالپ دندان حین درمان ریشه
  3. اثر مواد پرکننده کانال
  4. جیوه موجود در آمالگام(ماده پرکننده دندان فلزی) که در بافت دندان نفوذ میکند.
  5. خشک شدن بافت دندان بعلت کاهش آبرسانی و مواد مغذی به دندان

درمان بدرنگی دندان عصب کشی شده:

معمولا بهترین درمان، در این موارد، استفاده از روکش دندان است.

اما بازهم تا از نزدیک شرایط دندان شما را بررسی نکنم، نمیتوانم درمان قطعی و صد درصد شما را اعلام کنم. خوشحال میشویم شما را از نزدیک ببینیم و با هم به بهترین طرح درمان برسیم.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

آمالگام یکی از مواد ترمیمی قدیمی با نمایش دوام بسیار بالا در طولانی مدت بوده و هست. در واقع ترمیم دندان با آمالگام هنوز هم یکی از روشهای بسیار رایج درمان هست.

آمالگام از چه موادی تشکیل شده است؟

آمالگام دندان آلیاژی هست متشکل از مس، قلع، جیوه و روی

آیا آمالگام برای سلامتی ما مضر هست؟

آنچه که در ترمیم های آمالگام مورد بحث برای ایجاد خطر برای سلامتی افراد هست،بخار جیوه هست. طبق تحقیقات، میزان بخار جیوه تولید شده از آمالگام دندانی بعد از قرارگیری در دندان بعنوان ترمیم بسیار ناچیز هست. بخار جیوه در صورت تولید میتواند به ریه ها آسیب بزند. اما دوز این بخار جیوه به حدی پایین است که FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) َآن را حتی برای مادران باردار و یا شیرده ایمن اعلام کرده است. 

بنابراین به تبلیغات بر علیه یک ماده ترمیمی خاص توجه نکنیم. امروزه خود دندانپزشکان هم در بیشتر موارد تمایل به استفاده از کامپوزیت ها دارند. اما اگر در تعامل با دندانپزشکتان به نتیجه رسیدید که در یک مورد خاص بهتر هست که دندانتان را با آمالگام ترمیم کنید، خطری شما را تهدید نمی کند.

در هیچ مقاله ای ذکر نشده که چه تعداد آمالگام میتواند خطرناک باشد. بنابراین به قول شما این یک شایعه هست. اما در مجموع برداشتن آمالگام بدون علت مشخص میزان تولید بخار جیوه را بیشتر میکند. بنابراین تا برای ترمیم های قدیمی شما مشکلی من جمله پوسیدگی راجعه و ... تولید نشده، آنها را تعویض نکنیم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

ما اصلا خمیر خانگی برای درست کردن دندان در منزل نداریم. آنچه که شما دیده اید دندانپزشک در مطب با کامپوزیت و یا آکریل های ویژه درست کرده.

بهرحال کرونا ویروس فعلا هست. قطعا اگر مشکلی دارید میتوانید به مراکزی که مطمین هستید به لحاظ استریل و محافظت در برابر کوید19 پروتکل های دندانپزشکی را رعایت میکنند مراجعه کنید تا من و یا همکارانم به یاری شما بشتابیم.

ارادتمند 

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

سلام به شما

ببینید به طور معمول گذاشتن پایه ایمپلنت در صورتی که استخوان مشکلی نداشته باشد، یک جلسه طول میکشد. و معمولا بین 2 تا 4 ماه زمان برای جوش خوردن پایه ایمپلنت نیاز داریم. 

برای اطلاع کامل از مراحل ایمپلنت دندان به این لینک مراجعه کنید: مراحل ایمپلنت دندان

اما در مجموع اینکه چند دندان از دست داده ایم هم میتواند در مدت زمان لازم برای کاشت ایمپلنت دندان تا زمانی که روکش دندان ما آماده میشود موثر باشد. پس بدون تردید برای یک پاسخ جامع به اینکه چه درمانی برای شما لازم است؟ آیا نیاز به پیوند استخوان برای ایمپلنت دارید؟ چند پایه و چند واحد روکش نیاز دارید و امثال این باید شما رو ویزیت کنیم و گرافی های لازم رو بررسی کنیم و سپس برای درمان تصمیم بگیریم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

سلام به شما.

دوست عزیز! اگر ایمپلنت شما برای شما مشکلی ایجاد نکرده، میتوانید حتی با یکسال تاخیر هم جهت قالبگیری از پایه های ایمپلنت(فیکسچرها) مراجعه کنید. اما احتمالا نرخ درمانتان افزایش خواهد داشت چون هزینه های قطعات پروتزی و ..‌ افزایش پیدا میکند.اگر به مراحل استریل در مطبی که کار ایمپلنت برای شما انجام گرفته، ایمان دارید، میتوانید حتی در دوران کرونا جهت ادامه درمانتان مراجعه بفرمایید. 

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

درود به شما

اصولا بعد از ترمیم، بدون تردید نیاز به یک پالیش خیلی عالی برای پایان دادن به کار درمان هست. پس باید دندانپزشک خودتون برای شما ترمیم دندانتان را پالیش کنند.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما

سلام به شما

دوست گرامی 

به جز مراجعه به دندانپزشکی و بررسی و برطرف کردن علت آن و به احتمال قوی عصب کشی این دندان چه پیشنهادی میتوانم به شما کنم؟

دکتر سپهریان

درود به شما

ببینید اگر از من بپرسید که اگر بخواهم هم ژل لب تزریق کنم و هم دندانم را لمینت کنم، کدام یک اولویت دارد؟ قطعا نظرم این هست که اول ژل لب را تزریق کنید و علت آن را میتوانی در مقاله اصول طراحی لبخند ما بخوانید. اما باز هم اگر جای شما بودم، از دندانپزشک خودم میپرسیدم و بعد اقدام میکردم.

ارادتمند

دکتر سپهریان

دندانپزشکی دنتیما