22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+
  •  

 

سلام به شما دوست عزیز

شرایط گذاشتن ایمپلنت های دندانی شما رو ندیدم. بنابراین در مورد کیس شما قضاوت نمیکنم. اما در مجموع وقتی ایمپلنت ها رو زیادی نزدیک به هم یا خیلی کج میگذاریم، احتمال تحلیل استخوان بالا میره. اما این ماجرا صد درصد نیست.

ارادتمند

دکتر سپهریان

سلام به شما 

دوست خوبم! قبل از هرچیز برای شما، آرزوی سلامتی دارم. و اینکه اصولا زمانی برای درمان های دندان هایتان مراجعه کنید که :

1.حداقل دو هفته از شروع علایم کرونا شما گذشته باشد.

2. کاملا علایم کرونا در شما بهبود یافته باشد. یعنی هیچ علامت ظاهری نداشته باشید.

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

درود به شما

دوست خوبم! تروما (آسیب) انتهای ریشه بعد از عصب کشی (درمان ریشه دندان) ممکن است چنین دردهایی رو ایجاد کنه. بلند بودن ترمیم یا پانسمان دندان در بین جلسات هم همین طور. از طرفی اگر شما با آبسه به دندانپزشک تون مراجعه کردید، شرایط مشابهی رو ممکن هست تجربه کنید. 

اما بعد از یک سال اگر هنوز هم درد دارید، پیشنهاد میکنم، قبل از روکش کردن دندان هایتان، با یک متخصص درمان ریشه مشورت کنید. 

چون درد بعد از عصب کشی ممکن است بین چند روز تا چند ماه وجود داشته باشد، اما قاعدتا نباید تا یک سال ادامه دار باشد. 

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود به شما

یکی از بهترین مواردی که لمینت های دندانی جوابگو هستند، در همین دندانهای ریز و کوچک هستند. در این موارد، معمولا از مجموعه لیفت لثه و لمینت دندان با هم استفاده میکنیم. هم کامپوزیت دندان و هم لمینت سرامیکی میتوانند در این موارد پاسخگوی یک طراحی لبخند زیبا و خوب باشند. هزچند ویزیت حضوری برای بررسی موقعیت فک ها و موقعیت لبها و عرض لبخند و ... ضروریست

درود به شما دوست عزیز

البته که من به تجربه دوستان شما اکتفا نمی کنم و حتی به تجربه شخصی خودم. من به رفرنس های معتبر علمی نگاه میکنم که معتقدند، اگر شما کمتر سیگار بکشید و درست مسواک بزنید و درگیر بیماری زمینه ای مثل دیابت کنترل نشده نباشید، ایمپلنت دندان بالغ بر 98درصد درمان موفقی است.

اما درمانهای غیر از ایمپلنت دندان که بتوانید با آنها دندان داشته باشید، روشهای سنتی مثل روکش دندان به صورت بریج،(برای مطالعه بیشتر در زمینه روکش دندان به مطلبی با همین عنوان در همین سایت با لینک روکش دندان مراجعه کنید.) در صورتی که پایه ها در جایگاه و موقعیت صحیح باشند و یا استفاده از پروتزهای متحرک (دندان تکه ای) است.

بهرحال بدون ویزیت حضوری و بررسی دقیق کلینیکی و رادیوگرافیکی، اظهار نظر در این زمینه امکان پذیر نیست.

ارادتمند

دکتر سپهریان

درود به شما 

دوست خوبم؛ ما همیشه برای اینکه بدونیم چقدر میشود طول دندانها را در طراحی لبخند تغییر داد، حتما لینک طراحی لبخند را مطالعه کنید.به یکسری اصول باید توجه کنیم:

1. اکلوژن شما

2.موقعیت لب پایین نسبت به لبه دندانها

3.وضعیت تلفظ حروف توسط شما

کامپوزیت دندان، یک درمان بسیار راحت و در عین حال بسیار پر نکته است که اگر در طی آن این اصول و نکته ها رعایت نشود، شما با یک حرکت به ظاهر زیبایی، دچار پوسیدگی های پیشرونده و لثه های تخریب شده خواهید شد.

ارادتمند 

دکتر سپهریان

درود به شما

این سوال خیلی کلی هست. ببیندی انجام کامپوزیت ونیر (کامپوزیت کردن دندان) اگر به منظور طراحی لبخند و توسط کسی که اصول طراحی لبخند رو بشناسه و بدونه که آیا اصلا شما نیاز به کامپوزیت ونیر دارید یا نه، بسیار هم درمان مناسبی است. اما اگر فقط قرار به چسباندن کامپوزیت و بدون در نظر گرفتن اصول باشد، کاملا میتواند آسیب رسان باشد. چون ما درمانی با عنوان کامپوزیت کردن دندان نداریم. ما طراحی لبخند با کمک اصلاح اختلالات توسط کامپوزیت ونیر و یا لمینت کامپوزیتی داریم.

برای دانستن در مورد فرق بین کامپوزیت ونیر خوب و کامپوزیت ونیر بد به این لینک مراجعه کنید: کامپوزیت دندان

برای بیشتر دانستن در مورد طراحی لبخند به این لینک مراجعه کنید: طرح لبخند

و برای بیشتر دانستن در مورد لمینت دندان و مزایا و معایب آن این لینک را مطالعه بفرمایید: لمینت دندان چیست؟

ارادتمند

دکتر سپهریان

سلام به شما دوست عزیز

در مطب ما کلیه خدمات دندانپزشکی، از جمله عصب کشی، جراحی لثه، ایمپلنت دندان، ترمیم های سطحی و عمقی و انواع لمینت دندان انجام میشه.

و اما در مورد جایگزین کردن دندان عقل یا هر دندان سالمی با دندان دیگر، این تکنیک ها مربوط به زمانی بودند که درمانی با نام ایمپلنت دندان وجود نداشت. تکنیک بهیچ عنوان قوی و قابل دفاع در برابر درمان محرز ایمپلنت نیست... به همین علت، هیچ کدام از جراحان و پروستودونتیست ها سراغ این درمان نمیروند...

ارادتمند

دکتر بهاره سپهریان

سلام به شما

دوست نازنینم! قطعا بدون دیدن شما و بدون بررسی دندانهای شما، چه به لحاظ ظاهری و چه به لحاظ اکلوژنی نمیتوانم نظری راجع به پایان درمان کامپوزیت دندان شما بدهم.

اما برای راهنمایی شما، پیشنهاد میکنم که مطلب مربوط به لمینت دندان و تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان را مطالعه بفرمایید و بعد عکس دندان خودتون رو از روبرو و از طرفین به شماره 09109250257 واتساپ بفرمایید. تلاشم بر پاسخگویی به صورت آن لاین خواهد بود.

ارادتمند

دکتر سپهریان