22095852 (21) 98+ 44051472 (21) 98+

نویسنده : دکتر بهاره سپهریان

این روزها یکی از بالاترین درخواستها در کلیه جوامع و من جمله ایران، درخواست برای درمانهای زیبایی هست. طبق بررسی های انجام شده در آمریکا، بالغ بر 74درصد مردم معتقدند که لبخند نازیبا میتواند منجربه جلوگیری از پیشرفت های شغلی و اجتماعی افراد شود. دندانپزشکی زیبایی و اصول طراحی لبخند امروزه در جهان بقدری پیشرفت کرده که دست یافتن به یک لبخند زیبا، بهیچ عنوان دور از دسترس نیست. پیدا کردن بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند هم اصلا پیچیده نیست. کافیست سوابق دندانپزشکی که میخواهید جهت درمان زیبایی به او مراجعه کنید و نمونه کارهای او را ببینید تا نهایتا به نتیجه برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی برسید.
برای پاسخ به پرسش هایتان میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

☎️021_22131180
☎️021_22095852

و یا سوالها و یا عکس دندانهای خود را به این شماره واتساپ کنید
📞09109250257

اصول طرح لبخند چیست؟ 

1. آنالیز نسبتهای صورتی فرد:

باید خطی که مردمک ها را به هم وصب میکنند و خط لب بالا و خطی که دندانهای نیش رو به هم وصل میکنند درهنگام لبخند، موازی با یکدیگر و موازی سطح افق باشند

2. آنالیز نسبت لبها ودندان های فرد نسبت به یکدیگر:

وضعیت دیده شدن دندانها در حالت Rest (استراحت) حین تلفظ حرف M
وضعیت دیده شدن دندانها حین تلفظ حرف E
محل دقیق لبه دنانهای پیشین فک بالا حین لبخند کامل که باید مماس یا با فاصله کمی از لب پایین باشد.

3. آنالیز دندانها:

نسبت عرض به ارتفاع دندانها ر حالت ایده آل 0.75 تا 0.8 میلیمتر هست.
در نظر گرفتن دو سطحی بودن دندانهای قدامی
رعایت نسبت طلایی (golden proportion) :عین همه اصول طراحی، برای داشتن یک لبخند متناسب هم باید طرح لبخند نقاشی را در نظر بگیریم. یعنی در نمای روبرو آنچه از دندان دیده میشود با یک آرایش منظم در یک قوس دیده میشود و در واقع لترال ها 60 درصد سانترال ها و کانین ها 60 درصد لترال ها قابل دیده شدن هستند.
ویژگی ظاهری دندانها بر اساس ظاهر و شخصیت و سن افراد باید متفاوت طراحی شود. 

4. آنالیز لثه ای :

وقتی فردی میخندد در یک لبخند زیبا، باید حداکثر یک تا دو میلیمتر از لثه در لبخند فرد دیده شود، اگر بیش از این لثه نمایان شود به آن Gummy Smile (لبخند لثه نما) گفته میشود که از زیبایی لبخند شما میکاهد. و اینجاست که وارد بحث اصلاح طرح لبخند لثه ای میشویم.

اصلاح طرح لبخند لثه ای( لیفت لثه)

بسته به این که چه مقدار از لثه شما حین لبخند دیده میشود و این که لبخند لثه نما ( Gummy Smile) مربوط به کوتاه بودن لب بالاست یا مربوط به موقعیت قرارگیری بد فک بالا ، اصلاح طرح لبخند از یک برداشتن مختصر لثه تا جراحی کامل فک میتواند دایره درمان داشته باشد. 
در کلینیک دندانپزشکی دکتر سپهریان (دندانپزشکی دنتیما)، اصلاح طرح لبخند لثه ای با لیزر و گاهی با جراحی لیفت لثه توسط متخصص جراحی لثه انجام میگیرد. لازم به ذکر هست که در بیشتر موارد در انجام لمینت طرح لبخند ، نیاز به یک لولینگ لثه ( Gingival Leveling) جهت تنظیم بهترین موقعیت لثه نسبت به لمینت دندان هست.
 

هزینه لیفت لثه 1400 در دندانپزشکی زیبایی و طراحی لبخند دکتر سپهریان

هزینه لیفت لثه با لیزر: هر دندان 400 هزار تومان

هزینه لیفت لثه با ژنژیوکتومی: هر دندان 400 هزار تومان

هزینه لیفت لثه به صورت جراحی افزایش طول تاج: هر دندان 1میلیون تومان هست.

برای بررسی هزینه های انواع لمینت دندان ( لمینت طرح لبخند)و کامپوزیت ونیر (کامپوزیت طرح لبخند) در هر سال دندانپزشکی زیبایی و طراحی لبخند دکتر سپهریان لطفا به صفحه گارانتی لمینت دندان مراجعه کنید.

 

پرسش و پاسخ های مرتبط

 

مقالات مرتبط